Akcia Dobytkár pokračuje: V noci zadržali finančníka Kvietika podozrivého z korupcie

  0
  akcia NAKA, archív (Autor: Polícia SR)

  „NAKA pokračuje vo vyšetrovaní prípadu z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). V rámci akcie Dobytkár v nočných hodinách v Bratislave vykonala zaisťovacie úkony a zadržala ďalšiu osobu M. K. ako dôvodne podozrivého zo spáchania korupčnej trestnej činnosti. Po vykonaní prvotných procesných úkonov budú poskytnuté bližšie informácie,” uviedla v stredu (22.4.) neskoro večer na svojej facebookovej stránke slovenská polícia.

  Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

  Podľa portálov Aktuality.sk a sme.sk ide o známeho finančníka Martina Kvietika z investičnej skupiny Slavia Capital.

  Finančník Martin Kvietik (vľavo). Zdroj: TASR

  Policajti z NAKA už počas dňa v stredu zaistili v rámci akcie Dobytkár ďalšiu osobu dôvodne podozrivú zo spáchania korupčnej trestnej činnosti. Rovnako o tom informovala polícia na svojej sociálnej sieti.

  Podľa portálu Aktuality.sk išlo o bývalého šéfa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraja Kožucha.

  Počas akcie Dobytkár zadržala NAKA v ostatných týždňoch viacero ľudí pre korupčné trestné činy a legalizáciu príjmov z trestnej činnosti. V utorok (21. 4.) potvrdil senát Najvyššieho súdu (NS) SR väzbu obvineným Ľubomírovi P. a Marekovi K. Predtým senát NS SR v marci potvrdil väzobné stíhanie obvinených právnikov Milana K. a Ľubomíra K. a veterinára Ľubomíra K.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu