nedeľa, 29 novembra, 2020
-0.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Množstvo dobrých myšlienok, ale plné fráz. Pellegrini hodnotí PVV. Chýbajú mu konkrétne...

Množstvo dobrých myšlienok, ale plné fráz. Pellegrini hodnotí PVV. Chýbajú mu konkrétne termíny so záväzkami

Pellegrini poukázal na to, že pri platoch učiteľov je uvedené zvyšovanie podľa možností štátneho rozpočtu, zatiaľ čo pri obrane je jasne napísané zvýšenie výdavkov na dve percentá HDP do roku 2024 s tým, že 20 percent z nich bude slúžiť na dozbrojovanie a nákup zbraní.

Chýba mu viac takých záväzkov v zdravotníctve a školstve. Ocenil, že v sociálnej oblasti akcentuje podpora rodiny. Uvítal by ale jasnejšiu deklaráciu, že vláda nebude rušiť prijaté sociálne opatrenia.

Pozitívne vníma ambície vlády pri deregulácii a znižovaní byrokracie.

„Slovensko trpí obrovským množstvom predpisov, zákonov a vyhlášok, ktoré musia občania plniť a často sa v tom strácajú,” skonštatoval.

Podotkol však, že PVV si v tomto odporuje. Na jednej strane chce vláda podľa neho znižovať byrokraciu a zúžiť štátny aparát, na druhej strane hovorí o vzniku viacerých útvarov.

Pellegrini v súvislosti s PVV upozorňuje na policajný štát a politizáciu polície. Vyrušuje ho snaha ovládnuť post policajného prezidenta napriek tomu, že súčasná koalícia v minulosti tvrdila, že šéf polície má byť nezávislý od ministra vnútra. Pripomenul, že ešte jeho kabinet presadil zmeny v spôsobe voľby policajného prezidenta. Zdôraznil, že za jeho vlády mala polícia voľné ruky a tak to má byť. Obavy má aj z navrhovaných odmien v prípade úplatkov a korupcie.

Na kombosnímke Peter Pellegrini a súčasný premiér Igor Matovič. Zdroj: TASR

„Nechcel by som, aby sme nakoniec dospeli k tomu, že u nás bude fungovať udavačstvo za odmenu,” podotkol.

Na druhej strane expremiér súhlasí s návrhom, aby kandidát na policajného prezidenta prešiel detektorom lži.

„Na pozíciách, ktoré zabezpečujú najvyššiu bezpečnosť štátu, je účelné, aby pri prijatí boli takéto podmienky,” uviedol.

Poukázal na to, že detektorom musia prejsť napríklad pracovníci Úradu na ochranu ústavných činiteľov, preto považuje za logické, aby to bola podmienka aj pre šéfa polície.

„Každopádne to asi bude veľkým sitom pre každého, kto sa bude chcieť o pozíciu uchádzať,” podotkol.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

PRIESKUM Nemecká krajne pravicová AfD má najnižšiu popularitu od júla 2017

Krajne pravicová strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) by získala len sedem percent hlasov, ak by sa v súčasnosti konali v Nemecku voľby....

Británia a Francúzsko sa dohodli na posilnení polície v Lamanšskom prielive

Británia a Francúzsko podpísali v sobotu dohodu o posilnení prítomnosti polície v Lamanšskom prielive v snahe zabrániť ďalším migrantom v nelegálnom prechode....

USA by mohli využiť atentát na iránskeho vedca ako zámienku na akciu, myslí si Kosačov

Spojené štáty by mohli využiť atentát na iránskeho jadrového fyzika Mohsena Fachrizádeha-Mahábádího ako zámienku na začatie rozsiahlej vojenskej akcie na Blízkom východe,...

Dnes je prvá adventná nedeľa. Symbolom adventu je veniec so štyrmi sviečkami

Symbolom duchovnej prípravy na slávenie Vianoc - adventu - je v kresťanskej cirkvi adventný veniec so štyrmi sviečkami. Tie sa zapaľujú postupne počas...

Etiópska armáda dobyla Mekele, metropolu odbojného štátu Tigraj

Etiópska armáda dobyla mesto Mekele, metropolu odbojného štátu Tigraj. Oznámil to v sobotu etiópsky premiér Abiy Ahmed, ktorého citovala agentúra DPA.

Desaťtisíce ľudí vo Francúzsku protestovali proti policajnému násiliu

Desaťtisíce ľudí sa v sobotu vo francúzskych mestách zúčastnili na protestoch proti policajnému násiliu. V Paríži a niektorých ďalších mestách demonštrácie vyústili...

ANALÝZA Black Friday aj predvianočné nákupy budú viac online. Analytička upozorňuje na možné riziká

Zákazníci v Európe, vrátane Slovenska, plánujú tento rok na nákupy počas Black Friday a v predvianočnom období míňať viac online. Situáciu ovplyvňuje koronakríza....
Slovensko
Pozitívne vzorky 104,632 Úmrtí 798 Uzdravení 62,094 Infikovaných 41,740 Last updated: 29. novembra 2020 - 09:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky