piatok, 14 mája, 2021
12.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Zruší sa známkovanie? Podľa Gröhlinga koronakríza zmení školstvo trvalejšie

Zruší sa známkovanie? Podľa Gröhlinga koronakríza zmení školstvo trvalejšie

Minister potvrdil, že počas budúceho týždňa predstavia usmernenie zamerané na zredukovanie učiva do konca školského roka.

„Momentálne budeme vymedzovať hlavné vzdelávacie oblasti, kde by mali byť v prvom rade jazyk, komunikácia, matematika, človek a spoločnosť a človek a príroda. Na druhej strane to budú doplnkové vzdelávacie aktivity,” poznamenal minister školstva.

Ako doplnil, pre prvé štyri ročníky základných škôl sa odporúča počas jedného dňa kombinovať dve hlavné vzdelávacie oblasti, vo vyšších ročníkoch by to mala byť podľa jeho slov len jedna oblasť.

Rozhodnutie, že žiaci nemusia byť v tomto období známkovaní, bolo podľa ministra školstva reakciou na aktuálnu situáciu.

Ľubomír Petrák (Smer – SD). Zdroj: TASR

Podpredseda Výboru Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Ľubomír Petrák (Smer – SD) poznamenal, že je to pre žiakov čiastočná strata motivácie.

„Na druhej strane si myslím, že to nie je ani celkom správne. Za správne by som považoval, keby to bolo kombinované hodnotenie, napríklad percentuálneho hodnotenia zvládnutia látky so slovným hodnotením nedostatkov,” vysvetlil Petrák. Gröhling si myslí, že najlepšie by bolo, keby koncoročné hodnotenie bolo kombinované.

Podľa Petráka mal byť potenciálne zachovaný nejaký styk žiaka so školou. Poukázal, že to funguje v niektorých krajinách a deti sa objavujú v škole na niekoľko hodín týždenne.

„Budem v prvom rade chrániť bezpečnosť každého jedného žiaka, učiteľa, ale aj rodičov,” uviedol minister.

Petrák tvrdí, že niektoré opatrenia sú “až prehnané”.

Minister potvrdil, že celé vzdelávanie sa nedá nahradiť len digitálnym vzdelávaním.

„To sa jednoducho nedá. Fyzický kontakt žiaka a učiteľa potrebujeme,” povedal Gröhling v diskusnej relácii.

Zároveň poznamenal, že mnoho zmien v školstve sa dá urobiť aj bez peňazí. Minister načrtol, že v budúcnosti by sa mala realizovať napríklad racionalizácia škôl.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,162 +294 Dnes Úmrtí 12,168 +33 Dnes Uzdravení 370,076 Infikovaných 4,918 Last updated: 14. mája 2021 - 15:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -