nedeľa, 17 januára, 2021
-3.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Kvietika a Kožucha budú stíhať vo väzbe. Nepomohli sľuby ani ponúkaná kaucia

Kvietika a Kožucha budú stíhať vo väzbe. Nepomohli sľuby ani ponúkaná kaucia

„Obaja sú obvinení z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spolupáchateľstvom. Dôvodom kolúznej väzby je obava z možného ovplyvňovania svedkov,“ uviedla hovorkyňa. 

Dodala, že sudca u obvineného Martina Kvietika neprijal sľub ani nenariadil dohľad probačného a mediačného úradníka. 

„Rovnako sudca neprijal ani peňažnú záruku 100 000 eur, ponúkanú inou osobou,“ povedala Kudjáková s tým, že ani u obvineného Juraja Kožucha sudca neprijal sľub ani nenariadil dohľad probačného a mediačného úradníka.

Eskorta priváža Juraja Kožuch na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Zdroj: TASR

„Rozhodnutie nie je právoplatné, pretože obvinení podali proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR,“ doplnila hovorkyňa.

Uvedená dvojica bola zadržaná v stredu (22. 4.) v rámci policajnej akcie Dobytkár. 

Počas nej zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v ostatných týždňoch viacero ľudí pre korupčné trestné činy a legalizáciu príjmov z trestnej činnosti.

Návrh na stíhanie uvedených dvoch mužov podal v piatok (24. 4.) prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Podľa hovorkyne ÚŠP Jany Tökölyovej bol na obvinených Martina Kvietika a Juraja Kožucha podaný návrh na vzatie do väzby z dôvodu tzv. kolúznej a tzv. preventívnej väzby v súvislosti s korupčnou trestnou činnosťou.

„Celková suma prijatých úplatkov zo strany obvinených Kožucha a Kvietika predstavuje sumu 924 000 eur,” informovala polícia vo štvrtok (23. 4.) na sociálnej sieti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 222,752 Úmrtí 3,417 Uzdravení 166,555 Infikovaných 52,780 Last updated: 17. januára 2021 - 03:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky