utorok, 15 júna, 2021
15.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Krajčí: Ústavná zdravotná starostlivosť neskolabuje

Krajčí: Ústavná zdravotná starostlivosť neskolabuje

“Pokiaľ by aj zdalo, že budú tlačení zo strany (zdravotných) poisťovní, že tieto peniaze im nebudú chcieť dať, že štát sa určite postará o to, aby ústavná zdravotná starostlivosť na Slovensku neskolabovala,” zdôraznil.

Krajčí tiež komentoval, že minister financií Eduard Heger (OĽaNO), ho uistil že všetci zdravotníci na Slovensku sa nemusia obávať a dostanú dostatok financií. Tlaky podľa jeho slov prichádzajú najmä z Asociácie zdravotných poisťovní SR, ktoré podľa slov šéfa rezortu zdravotníctva avizujú, že začnú tlačiť na poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, že s nimi nebudú podpisovať zmluvy. “Štát nedovolí, aby došlo k nejakým nevýhodným zmluvám,” doplnil.

Rokovania podľa Krajčího budú naďalej pokračovať. “Situácia teraz ešte vôbec nie je kritická a aj samotné poisťovne majú dostatok financií do konca mája a možno aj ďalej,” dodal minister s tým, že je tu dostatok času na to, aby sa zozbierali dáta a urobila sa kvalitná analýza vypovedajúca, koľko finančných prostriedkov bude potrebných.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,038 Úmrtí 12,441 Uzdravení 377,280 Infikovaných 1,317 Last updated: 15. júna 2021 - 09:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -