pondelok, 18 októbra, 2021
7.2 C
Bratislava
ÚvodArénaBilecová požiadala o uvoľnenie z funkcie na ministerstve vnútra. Vláda ju dnes...

Bilecová požiadala o uvoľnenie z funkcie na ministerstve vnútra. Vláda ju dnes odvolala

„Odmietam byť ďalej terčom verejného lynču vedeného bez akýchkoľvek relevantných dôkazov,“ uviedla Bilecová. 

Minister vnútra jej rozhodnutie odstúpiť ocenil, keďže sa tak nebude spoločnosť ďalej polarizovať pochybnosťami o jej minulosti, ktoré neboli nijako dokázané.

Bilecová pôsobila od konca marca ako  generálna tajomníčka služobného úradu Ministerstva vnútra. Po ministrovi Mikulcovi a štátnom tajomníkovi  Kyselicovi tak zastávala tretí najdôležitejší  post v rámci  rezortu.  Jej vymenovanie však  bolo sporné.  V minulosti totiž pôsobila ako vedúca  odboru  kontroly na Daňovom  riaditeľstve v Michalovciach. Zároveň  mala podľa telefonátov, ktoré sa objavili na verejnosti,  viaceré telefonáty s podnikateľom “dépeháčkarom” Ladislavom Piptom, ktoré sa týkali aj najväčšej kauzy s DPH okolo podnikateľa Milana Chovanca. Išlo  o podvod  na vratkách  DPH vo výške 75 miliónov eur. Bilecová s Piptom mali riešiť podľa nahrávok z policajného spisu úplatky a kladné  daňové  kontroly, plus  odmenu o ktorej sa  mali  baviť  ako o kvitkoch. 

Anna Bilecová po nástupe do funkcie uviedla, že je ochotná ísť aj na detektor lži,  aby  odstránila podozrenia súvisiace s  jej osobou.  Daňové kontroly firmám podnikateľov  Piptu a Chovanca  podľa nej  robil Daňový úrad  Sobrance a nie Michalovce, kde pôsobila ona.

Bilecovú nominoval do  funkcie bývalý vyšetrovateľ Gorily,  dnešný štátny tajomník  Ministerstva vnútra Lukáš Kyselica (OĽaNO). 

– lb-

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 18. októbra 2021 - 01:01 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img