piatok, 14 mája, 2021
12.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Pendleri do 30 km nepotrebujú test na COVID-19. Vláda schválila ďalšie...

Pendleri do 30 km nepotrebujú test na COVID-19. Vláda schválila ďalšie výnimky z karantény

Pre opatrovateľky v Rakúsku, ale i rovnako tie, ktoré pracujú Juhomoravskom, Zlínskom, Moravsko-sliezskom a Olomouckom kraji platia rovnaké podmienky ako pre zdravotníckych pracovníkov dochádzajúcich za prácou do prihraničných krajov Českej republiky. Musia sa preukázať potvrdením od zamestnávateľa a negatívnym testom na ochorenie COVID-19. V prípade negatívneho testu podľa informácií štátneho tajomníka rezortu diplomacie bude od mája stačiť test s platnosťou 96 hodín namiesto súčasného certifikátu so 48-hodinovou platnosťou.

Klus ďalej informuje, že ústredný krízový štáb schválil zrušenie povinnosti preukázať sa negatívnym testom pre pendlerov v oblasti 30 km od otvoreného hraničného priechodu.

Do skupiny výnimiek z povinnej štátnej karantény boli zaradení aj slovenskí študenti na základnej, strednej alebo vysokej škole v zahraničí s cieľom vykonania prijímacích alebo záverečných skúšok.

Klus pred rokovaním avizoval, že rezort prichádza aj s návrhom, aby výnimka z povinnej karantény platila tiež pre osoby, ktoré s pendlermi žijú v spoločnej domácnosti. Klus uvádza, že sa o tejto i ďalších výnimkách bude rozhodovať v stredu (29. 4.).
 

“Je tiež prísľub, že o týždeň v závislosti od vývoja situácie budeme diskutovať o ďalšom rozširovaní,” dodal štátny tajomník MZVaEZ SR.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,162 +294 Dnes Úmrtí 12,168 +33 Dnes Uzdravení 370,076 Infikovaných 4,918 Last updated: 14. mája 2021 - 14:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -