štvrtok, 25 februára, 2021
12.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Dnes bude ďalší pokus Súdnej rady zvoliť predsedu Najvyššieho súdu

Dnes bude ďalší pokus Súdnej rady zvoliť predsedu Najvyššieho súdu

Počas posledného zasadnutia Súdnej rady SR k voľbe nedošlo. Noví členovia sa totiž nemohli oboznámiť s kandidátmi a materiálmi. Sudcu Juraja Klimenta a advokátku Evu Mišíkovú nominovala vláda do súdnej rady iba deň pred naplánovanou voľbou.

Z dôvodu trvajúcej pandémie nového koronavírusu nebude mať verejnosť do Miestodržiteľského paláca prístup a voľbu tak môže sledovať online na webe Súdnej rady SR ako aj sociálnej sieti predsedníčky Lenky Praženkovej.

O post predsedu NS SR sa uchádzajú sudcovia Ivan Rumana a Ján Šikuta.

Rumanu navrhlo ako predsedu pôvodne 12 členov súdnej rady, na úspešné zvolenie potrebuje desať hlasov. To, že ho navrhli samotní členovia súdnej rady, ktorí ho aj následne môžu zvoliť, označila jedna z členiek súdnej rady Elena Berthotyová za “kartelovú dohodu”.

Šikuta, ktorého navrhla Sudcovská rada Okresného súdu Bratislava III, sa v predchádzajúcich voľbách o post predsedu NS SR uchádzal neúspešne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 300,775 +2,438 Dnes Úmrtí 6,859 +84 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 38,616 Last updated: 25. februára 2021 - 17:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky