nedeľa, 29 novembra, 2020
0.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Mafia začala zneužívať koronavírus. Talianska vláda sprísnila podmienky prepúšťania z väzenia

Mafia začala zneužívať koronavírus. Talianska vláda sprísnila podmienky prepúšťania z väzenia

Nariadenie prijaté v noci na nedeľu vyžaduje, aby sa po prepustení jednotlivca každé dva týždne opätovne preskúmalo jeho opodstatnenie. To má príslušné orgány uistiť, že podmienky, za akých sa odsúdenec dostal na slobodu, sú stále aktuálne.

„Nikto si nemôže ani len pomyslieť, že súčasnú pandemickú situáciu zneužije na to, aby sa dostal z väzenia. Odteraz máme nové pravidlá, ktoré sa o to postarajú,” povedal minister spravodlivosti Alfonso Bonafede.

Odsúdeným zločincom bolo umožnené dostať sa z väzenia potom, čo v talianskych väzniciach vypukli v marci rozsiahle nepokoje z dôvodu šíriacich sa obáv z nákazy novým koronavírusom, ktorý si v krajine vyžiadal už viac ako 30.000 obetí.

Závažnosti zločinov niektorých odsúdencov však pobúrili verejnosť natoľko, že vyzvala vládu, aby od prepúšťania väzňov ustúpila.

Od marca bolo z väzníc do domácej izolácie presunutých približne 376 mafiánov a drogových dílerov. Sudcovia tiež skúmajú ďalších 456 žiadosti o prepustenie.

Medzi oslobodenými bol napríklad líder organizácie Cosa Nostra, 78-ročný Francesco Bonura, alebo 85-ročný Franco Cataldo, ktorý sa v roku 1996 podieľal na vražde syna mafiánskeho odpadlíka, ktorého telo bolo rozpustené v kyseline.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

USA by mohli využiť atentát na iránskeho vedca ako zámienku na akciu, myslí si Kosačov

Spojené štáty by mohli využiť atentát na iránskeho jadrového fyzika Mohsena Fachrizádeha-Mahábádího ako zámienku na začatie rozsiahlej vojenskej akcie na Blízkom východe,...

Dnes je prvá adventná nedeľa. Symbolom adventu je veniec so štyrmi sviečkami

Symbolom duchovnej prípravy na slávenie Vianoc - adventu - je v kresťanskej cirkvi adventný veniec so štyrmi sviečkami. Tie sa zapaľujú postupne počas...

Etiópska armáda dobyla Mekele, metropolu odbojného štátu Tigraj

Etiópska armáda dobyla mesto Mekele, metropolu odbojného štátu Tigraj. Oznámil to v sobotu etiópsky premiér Abiy Ahmed, ktorého citovala agentúra DPA.

Desaťtisíce ľudí vo Francúzsku protestovali proti policajnému násiliu

Desaťtisíce ľudí sa v sobotu vo francúzskych mestách zúčastnili na protestoch proti policajnému násiliu. V Paríži a niektorých ďalších mestách demonštrácie vyústili...

ANALÝZA Black Friday aj predvianočné nákupy budú viac online. Analytička upozorňuje na možné riziká

Zákazníci v Európe, vrátane Slovenska, plánujú tento rok na nákupy počas Black Friday a v predvianočnom období míňať viac online. Situáciu ovplyvňuje koronakríza....

Pápež František vymenoval 13 nových kardinálov vrátane prvého Afroameričana

Pápež František v sobotu vymenoval 13 nových kardinálov, medzi ktorými je aj vôbec prvý kardinál afroamerického pôvodu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Novela zákona o štátnom občianstve by sa mohla predložiť začiatkom nového roka, uviedol rezort vnútra

Novelu zákona o štátnom občianstve by mohol rezort vnútra predložiť na rokovanie vlády začiatkom budúceho roka. Pre TASR to uviedla Petra Friese...
Slovensko
Pozitívne vzorky 104,632 Úmrtí 798 Uzdravení 62,094 Infikovaných 41,740 Last updated: 29. novembra 2020 - 07:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky