pondelok, 29 novembra, 2021
1.2 C
Bratislava
ÚvodArénaProkurátorovi sa nepáči Kotlebovo odmietanie súdu. Navrhuje zatknutie

Prokurátorovi sa nepáči Kotlebovo odmietanie súdu. Navrhuje zatknutie

Honz svoju žiadosť opiera aj o skúsenosti s Kotlebom počas vyšetrovania. Podľa jeho slov si opakovane neprevzal zásielky, nebol prítomný na adrese a nebolo mu možné doručovať listiny.

Kotlebovi obhajcovia Tomáš Rosina a Ondrej Mularčík zase apelovali na fakt, že parlament sa momentálne riadi krízovým režimom a rokovania sa zvolávajú na poslednú chvíľu.

Na otázku, či nie je bežné, že sa poslanci ospravedlňujú z rokovaní, Mularčík uviedol, že sa rokuje najmä o riešení krízy spôsobenej ochorením COVID-19, a preto je potrebné, aby poslanci sedeli v poslaneckých laviciach.

„Pandémia fašizmu je tiež nebezpečná, nielen pandémia COVID-19,“ reagoval prokurátor Honz. Ospravedlnenie nepovažuje za adekvátne, avšak riadi sa súdom, ktorý ho akceptoval.

Kotleba doručil ospravedlnenie súdu vo štvrtok (14. 5.) večer po tom, ako sa podľa vlastných slov dozvedel, že bude schôdza parlamentu pokračovať aj v piatok.

Sudkyňa Ružena Sabová vzhľadom na jeho neúčasť a neudelenie súhlasu na konanie v neprítomnosti odročila pojednávanie na 28. a 29. mája. To namietal Kotlebov obhajca Mularčík, ktorý má informáciu, že aj vtedy bude rokovať parlament. Sudkyňa to však neakceptovala a termín naďalej platí.

„Zákonná povinnosť poslanca Národnej rady SR je na rovnakej úrovni ako zákonná povinnosť obvineného prísť na pojednávanie,“ dodal Mularčík.

Obhajca Rosina ozrejmil, že Kotleba nedal súhlas na konanie v neprítomnosti, pretože sa cíti nevinný a nevinu chce aj aktívne preukazovať.

Prokurátor podal obžalobu na Kotlebu ešte v októbri minulého roka. Predseda ĽSNS sa mal trestného činu dopustiť, keď odovzdal trom rodinám finančný dar prostredníctvom symbolických šekov vystavených na sumu 1488 eur.

Číslo 1488 považuje obžaloba za neonacistickú šifru, čo na súde potvrdil aj znalec z oblasti nacizmu, fašizmu a neonacizmu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 673,015 +5,054 Dnes Úmrtí 14,341 +67 Dnes Uzdravení 549,171 Infikovaných 109,503 Last updated: 29. novembra 2021 - 12:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img