Rusi boli v nedeľu voliť. Médiá zverejnili „pikantný detail“ o Putinovi

  0
  Ruská vlajka (Autor: Facebook, Russian Flag)

  Vládna strana Jednotné Rusko spojovaná s prezidentom Vladimirom Putinom vyhrala regionálne voľby. Aspoň z celoštátneho pohľadu. Existujú však obvody, kde strana Jednotné Rusko jednoznačne prepadla. Išlo napríklad aj o Moskvu. Hoci ide o najbohatšie ruské mesto a dalo by sa predpokladať, že Moskovčania budú voliť Jednotné Rusko, keď bohatnú aj vďaka krokom vlády, realita vyzerá inak. Moskva má 125 obvodov a opozícia vyhrala v 14 z nich.

  Vladimir Putin

  Vladimir Putin Zdroj: TASR

  „Za pikantný detail volieb označujú dnes ruské médiá skutočnosť, že totálne víťazstvo zaznamenala opozícia napríklad v Gagarinovom obvode, kde v nedeľu odovzdal svoj hlas prezident Vladimir Putin. Jeho strana Jednotné Rusko tam prepadla a nezískala ani jediný mandát. Víťazstvo ohlásila opozícia aj v ďalších významných moskovských obvodoch, napríklad v Tverskom, Ostankinskom alebo Lomonosovovom,“ píše server.

  Úspech slávila predovšetkým liberálna strana Jabloko, ktorú to povzbudilo natoľko, že sa rozhodla postaviť aj kandidáta na primátora Moskvy na budúci rok. Volebná účasť v Moskve sa pohybovala na úrovni 15 percent.

  Navzdory relatívnemu úspechu opozície však aj naďalej platí, že Jednotné Rusko je najsilnejšou stranou v krajine, získala 16 zo 16 gubernátorov – správcov oblastí, o ktorých sa hlasovalo.

  Celý text si môžete prečítať TU.

  - Reklama -