Vlastenci zvíťazia! Päťdesiattisíc radikálnych moslimov v Európe. Včera hovoril Juncker… A my prinášame nový prejav Geerta Wildersa

  0
  Geert Wilders (Autor: SITA)

  Na konferencii v Taliansku sa Wilders najprv ironicky vysmial vedľa neho sediacemu podpredsedovi Európskej komisie Fransovi Timmermansovi, ktorý pred ním hovoril o „európskom sne“. „Aby som bol úprimný, jeho sen je moja nočná mora,“ povedal Wilders.

  Frans Timmermans

  Frans Timmermans. Zdroj: TASR

  Čo sa týka skutočného vývoja v Európskej únii, je však optimistom. „Verím v pozitívnu budúcnosť Európy ako spoločenstva nezávislých, suverénnych a demokratických národov spolupracujúcich bez nadnárodnej politickej únie, verím v Európu bez Európskej únie,“ definoval svoju vieru.

  Skutočná demokracia môže podľa neho prosperovať len v rámci národného štátu. Práve národná suverenita a kultúra je podľa jeho slov to, čo vytvára identitu človeka. „Väčšina našich vlád, bohužiaľ, prenášala na EÚ čoraz viac právomocí, podkopávajúc mnoho dôležitých vecí, ktoré sme my Holanďania v minulých storočiach dosiahli a sú pre nás veľmi cenné,“ dodal.

  Potom rozprával, ako jeho predkovia bojovali za demokratické Holandsko. „Teda Holandsko, kde holandskí voliči – a nikto iný – rozhodujú o holandských záležitostiach. Demokracia znamená, že ľudia môžu rozhodovať o svojej vlastnej legislatíve,“ pokračoval.

  Demokracia podľa neho znamená, že krajina má vlastnú vládu. Lenže teraz vlády preniesli veľa svojich právomocí do Bruselu a rozhodujú o nich inštitúcie EÚ. A ide často o dôležité otázky pre ľudí, ako sú prisťahovalecká politika, menová politika alebo obchod.

  Ľuďom to podľa Wildersa prekáža a vznášajú proti tomu námietky. Politik spomenul rok 2005, keď Holanďania hlasovali proti európskej ústave. „O niekoľko rokov neskôr nám však bola vnútená jej mierne pozmenená verzia pod novým názvom,“ pripomenul.

  Bruselské orgány sa podľa neho z týchto udalostí poučili, a keď minulý rok Holanďania v referende odmietli asociačnú dohodu EÚ s Ukrajinou, pretlačili ju už aj navzdory ich nesúhlasu.

  „Len veľmi málo ľudí môže po týchto skúsenostiach stále vidieť v EÚ vierohodnú demokratickú inštitúciu,“ varoval politik.

  Na konferencii Ambrosetti hovoril Wilders aj s novinármi:

  Ďalšou zásadnou otázkou, ktorá spája človeka s krajinou, sú podľa Wildersa hranice. „Hranice sú dôležité, pretože nás chránia a definujú, kto sme a čo sme,“ vysvetľoval. Lenže dnes už členské štáty nemajú pod kontrolou ani hranice, ani to, kto cez ne prechádza.

  Výsledok je podľa neho zničujúci. „Ak dáte kľúče od svojho domu niekomu, kto nechá odomknuté dvere, nemali by ste byť prekvapení, keď si k vám vynútia vstup nevítaní hostia,“ dodal k súčasnému stavu. Práve preto chcú mať podľa neho štáty pod kontrolou svoje hranice a chcú rozhodovať o tom, kto bude vítaný a kto nie.

  „Holandsko je domovom holandského ľudu. Je to jediný domov, ktorý máme. A mali by sme znovu získať kontrolu nad vlastnými hranicami a nad vlastnou imigračnou politikou,“ uzavrel tému.

  Holanďania podľa neho majú svoju identitu, rovnako ako ostatné európske národy. Bojovali za ňu a je pre nich veľmi cenná. Nie je však možné povedať, že existuje niečo ako európska identita, ako sa snažia tvrdiť úradníci z Bruselu.

  „EÚ sa vyznačuje kultúrnym relativizmom a nepriateľstvom voči vlastenectvu. Ale vlastenectvo nie je nebezpečnou hrozbou, je to niečo, na čo by sme mali byť hrdí,“ oponoval Geert Wilders bruselskému postoju. Vlastenectvo podľa neho znamená brániť suverenitu a nezávislosť svojho národa a nepredávať ju európskym byrokratom. Ani v rámci ohavných kompromisov za iné výhody.

  Potom citoval Viktora Orbána, maďarského premiéra a ďalšieho z politikov, ktorých v Bruseli a Štrasburgu nemôžu ani cítiť. „Európa je spoločenstvo kresťanských, slobodných a nezávislých národov. Hlavné nebezpečenstvo pre budúcnosť Európy pochádza od fanatikov internacionalizmu v Bruseli. Nedovolíme im, aby nám vnucovali horké ovocie svojej kozmopolitnej imigračnej politiky.“

  Viktor Orbán

  Viktor Orbán. Zdroj: TASR

  Wilders by vraj jeho slová podpísal.

  Potom pripomenul, že EÚ sa rozhodla stíhať Česko, Poľsko a Maďarsko za odmietanie migrantov, ktorých pred dvoma rokmi pozvala Angela Merkelová do Nemecka a nakoniec ich do Európy dorazili milióny. „Jej heslo ,Wir schaffen das‘ (Dokážeme to) bolo jedným z najväčších stimulov v európskej migračnej kríze,“ pripomenul. Podľa holandského politika to bola historická chyba.

  Angela Merkelová

  Angela Merkelová. Zdroj: TASR

  „Nemôžete si zachovať svoju identitu, ak ste zaplavení miliónmi prichádzajúcich ľudí z úplne odlišnej kultúry. Kultúry, ktorá – ako je to v prípade islamskej kultúry – má za cieľ ovládnuť a odmieta asimiláciu,“ podotkol politik z krajiny tulipánov, ktorá nápor moslimských imigrantov zažíva veľmi intenzívne.

  Celá vec navyše podľa jeho slov ukázala, že EÚ je skôr kartel ovládaný Nemeckom a Francúzskom, ktoré rozhodujú takmer o všetkom. „Poliaci, Maďari, Holanďania a Taliani však nezvolili pani Merkelovú ani pána Macrona,“ poznamenal.

  A už vôbec potom vraj nezvolili predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera a jeho agilných kolegov. Wilders pripomenul, že v holandských voľbách úplne pohorela sociálnodemokratická strana, ktorá do únijnej exekutívy vyslala eurokomisára Timmermansa.

  Vysvetlil to tak, že pre Holanďanov je veľmi dôležitá ich bezpečnosť. A vidia, ako je to s ich bezpečnosťou dnes. „Na našich uliciach, rovnako ako v mnohých ďalších európskych mestách, dnes môžeme vidieť, čo nám EÚ spolu s národnými proúnijnými lídrami priniesla. Vnútri našich miest sme konfrontovaní s miestami, ktoré už nevyzerajú ako Holandsko a kde už Holanďania nie sú v bezpečí,“ upozornil. V krajine žijú ľudia, ktorí sa tam síce narodili, ale jej hodnoty nevyznávajú.

  Avšak Holandsko vraj na tom ešte nie je až tak zle. Sú časti Európy, ktoré pripomínajú skôr vojnové zóny. Nasledoval dlhý zoznam európskych miest, kde o sebe dali vedieť teroristi.

  „Teroristi vstúpili do Európy spolu s ostatnými imigrantmi, ktorým EÚ a národné vlády umožnili vstup,“ varoval Wilders. A k tomu sa pridali „domáci“ teroristi, ktorí v danej krajine vyrástli.

  Pripomenul, že Gilles de Kerchove, ktorý má v EÚ koordinovať boj proti terorizmu, úplne otvorene priznal, že v Európe žije 50-tisíc radikálnych moslimov. A každý z nich môže spáchať teroristický útok.

  Gilles de Kerchove

  Gilles de Kerchove. Zdroj: TASR

  Európski lídri podľa neho svojím správaním umožnili, že je táto hrozba aktuálna. Jednak tým, že miliónom migrantov dovolili nekontrolovane vstúpiť do Európy, jednak tým, že od prichádzajúcich ľudí vôbec nevyžadovali asimiláciu, že dokonca odmietali presadzovať európsku kultúru ako dominantnú, boli politicky korektní, a aby toho nebolo málo, prejavili absolútny nedostatok schopnosti viesť.

  Potom Wilders povedal, že má v kancelárii portrét Winstona Churchilla. Ten síce v roku 1946 nabádal na „akési Spojené štáty európske“, ale keď sa stal v päťdesiatych rokoch znovu predsedom vlády, bol zdesený tým, kam sa myšlienka európskej vzájomnosti dostáva, a ani mu nenapadlo žiadať o vstup Veľkej Británie.

  „Bol zdesený možnosťou, že by bolo nutné vzdať sa národnej suverenity, pretože vedel, že to povedie ku koncu demokracie, identity a bezpečnosti pre jeho ľud,“ pripomenul.

  Európska únia si podľa neho síce dala na svoj štít Európu a stále sa jej dovoláva, ale v skutočnosti jej o zachovanie európskej kultúry, na ktorej kontinent stojí, vôbec nejde. Naopak, uľahčuje islamizáciu.

  Keď to neurobili európski lídri, pokúsil sa o definíciu európskej civilizácie Wilders: „Naša európska civilizácia, ktorá je založená na dedičstve Jeruzalema, Atén a Ríma, je najlepšou civilizáciou na Zemi. Dala nám demokraciu, slobodu, rovnosť pred zákonom, odluku cirkvi od štátu a predstavu o suverénnych štátoch, ktoré toto všetko budú chrániť.“

  Liek na všetky problémy nájdeme podľa jeho slov tak, že si znovu uvedomíme, kto sme a za čo bojujeme. Len tak bude Európa stále bezpečná, silná a slobodná.

  „Problémy, ktorým Európa dnes čelí, sú existenčné. Nie ekonomika, ale islamizácia, terorizmus a masová imigrácia sú našimi hlavnými problémami,“ uviedol Wilders. Práve v nich sa rozhodne, či budeme žiť v budúcnosti ako slobodní ľudia.

  „Dámy a páni, ja verím v slobodu prejavu. Platím za to ťažkú daň. Som na zozname smrti al-Káidy, pakistanského Talibanu a ďalších islamských skupín. Žijem v bezpečnom dome, ktorý mi poskytuje holandský štát, a už 13 rokov som pod policajnou ochranou 24 hodín denne, 7 dní v týždni,“ opísal Wilders. Hodlá vraj však aj naďalej bojovať za to, aby mal každý právo na svoj názor.

  A práve preto považuje za najväčšie nebezpečenstvo islamizáciu. „Nehovorím o všetkých jednotlivých moslimoch, z ktorých mnohí sú umiernení, ale hovorím o islamskej ideológii, ktorá je nezlučiteľná so slobodou a demokraciou, a my ju pritom vo veľkom dovážame,“ poznamenal.

  Nechápe, že EÚ vyjadruje pohoršenie nad hrozbou pre demokraciu v Poľsku a Maďarsku, pričom nebezpečenstvo vyplývajúce z islamizácie úplne ignoruje.

  „Zo všetkých týchto dôvodov – ochrany našej demokracie, našich hraníc, našej identity, našej bezpečnosti a našej slobody – chceme Európu bez EÚ. Suverénne demokratické národy sú dokonale schopné spolupracovať tam, kde existujú spoločné záujmy – bez toho, aby potrebovali nadnárodné politické inštitúcie, ako je EÚ,“ predostrel svoju víziu.

  A Wilders skutočne verí, že dôjde k jej naplneniu. V celej Európe podľa neho môžeme pozorovať, ako sa čoraz viac ľudí hlási k hrdému vlastenectvu. „Vedzte, že vlastenci zvíťazia. A zvíťazí aj národný štát,“ dodal, zatiaľ čo vedľa neho sedel eurokomisár Timmermans.

  Nebude to podľa neho rozhodne znamenať žiadnu deštrukciu. Krajiny budú spolupracovať tam, kde budú mať spoločné záujmy, a nebudú na to potrebovať žiadnu politickú úniu.

  „Budúcnosť patrí Európe suverénnych krajín,“ rozlúčil sa s poslucháčmi.

  Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu