Policajné autá, desiatky ozbrojencov a hasiči. Britské lietadlo na letisku v Paríži evakuovali

  0
  Ilustračné foto (Autor: repro foto Youtube/SDMullis)

  K incidentu došlo krátko pred štartom lietadla z Paríža. Let BA303 smeroval na londýnske letisko Heathrow.

  Ako dodal denník Le Parisien, cestujúci z lietadla, ktoré odstavili na letiskovej ploche v obkľúčení polície a hasičov, sa museli podrobiť dodatočnej osobnej kontrole. Ich batožinu prehľadávali policajtov aj za pomoci špeciálne cvičených psov.

  Cestujúci James Anderson podľa spravodajského portálu France Info uviedol, že “pilot nám najprv oznámil, že máme nejaké technické problémy. Čakali sme asi hodinu. Potom sme si všimli, ako nás (lietadlo) obkľučujú policajné autá. Vystúpili (z nich) desiatky ozbrojených policajtov a hasiči”. 

  Neskôr polícia označila incident za vyriešený. Bližšie podrobnosti neuviedla, dodal Reuters. Podľa tweetov Jamesa Andersona cestujúcim prebookovali letenky na najbližšie dostupné lety.

  Polícia: Poplach na parížskom letisku bol falošný

  Francúzska polícia oznámila, že dnešný bezpečnostný poplach na parížskom letisku Roissy-Charles de Gaulle bol falošný. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

  Incident sa odohral dnes dopoludnia, keď cestujúci spoločnosti British Airways museli vystúpiť z lietadla pripraveného na odlet a podrobiť sa dodatočnej osobnej kontrole. 

  Privolaná polícia pomocou špeciálne cvičených psov prehľadala aj lietadlo, kde sa nenašiel žiaden podozrivý predmet. Polícia následne odvolala poplach, dodal Reuters.

  K incidentu došlo krátko pred štartom lietadla z Paríža. Let BA303 smeroval na londýnske letisko Heathrow.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu