FOTO VIDEO Kaliňák a Gajdoš vysmiati na tandemových bicykloch. Richter si to trochu uľahčil. Ministri sa sa zapojili do Európskeho týždňa mobility

    0
    Robert Kaliňák a riaditeľ Tlačového odboru Kancelárie MV Ivan Netík prichádzajú na rokovanie vlády v rámci Európskeho týždňa mobility. (Autor: TASR - Martin Baumann)

    Do Európskeho týždňa mobility sa vláda deklaratívnym spôsobom zapája od roku 2012. Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) a minister obrany Peter Gajdoš (nominant SNS) dnes nasadli na tandemové bicykle. Kaliňákovi ho zapožičali dobrovoľní hasiči z Bolerázu, Gajdošov bicykel mal zase maskáčovú vojenskú úpravu. „Nemalo by to byť iba jeden deň v roku, vzhľadom na veľké množstvo pracovných povinností však využívam na presuny služobné motorové vozidlo,“ priznal Kaliňák.   

    Minister práce Ján Richter (Smer-SD) prišiel z ministerstva na elektrobicykli. „Je to príjemné, bodaj by to aj mobilizovalo ďalších, aby si takýto príklad, nielen v týždni mobility, ale aj celkom zobrali. Mňa to inšpirovalo,“ uviedol. Minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD) dnes sedel za volantom elektromobilu. „Nie je to pre počasie. Bolo by zvláštne, keby sme my ako ministerstvo hospodárstva, ktorí propagujeme elektromibilitu a zabezpečujeme aj podporu tým, ktorí majú záujem si kúpiť elektromobil, aby sme prišli nejakým iným spôsobom,“ ozrejmil.

    - Reklama -