utorok, 28 septembra, 2021
16 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Bývalý disident Čarnogurský bude za župana voliť komunistu Suleimana. Smerák Blaha...

VIDEO Bývalý disident Čarnogurský bude za župana voliť komunistu Suleimana. Smerák Blaha jasá

Ešte keď sa Čarnogurský usiloval o priazeň voličov v boji o prezidentské kreslo, ktoré nakoniec získal Andrej Kiska, nechal sa bývalý premiér počuť, že vo všetkých knihách o páde komunizmu, ktoré vychádzajú v Severnej Amerike a Európe, sa vyskytuje jeho meno. Čarnogurský bol skutočne svojho času vnímaný ako disident a o jeho zapojení v disidentských aktivitách píše nakoniec aj Ústav pamäti národa.

I keď je v poslednom období Čarnogurský známy svojimi proruskými názormi a kritikou NATO, je vzhľadom na jeho minulosť prinajmenšom nevšedné, že sa v nadchádzajúcich župných voľbách rozhodol dať svoj hlas práve Suleimanovi, ktorý je v súčasnosti podpredsedom Komunistickej strany Slovenska.

„Osobne budem voliť za župana Bratislavského kraja Jalala Suleimana. Z osobných dôvodov svojich, ale aj jeho,“ hovorí bývalý premiér vo videu, ktoré zdieľal na svojom osobnom profile aj priamo Suleiman. „Doktora Jána Čarnogurského, s ktorým dlhodobo bojujeme proti NATO a jeho aktivitám na Slovensku, poznám ako principiálneho človeka. Aj to je jeden z dôvodov, prečo ma teší, že 4. novembra dostanem i jeho hlas,” napísal kandidát na župana k videu.

Mimoriadne sympatické gesto. Waw!

Čarnogurského vyjadrenie neušlo ani ľavičiarovi Ľubošovi Blahovi zo Smeru. „Waw! Osobne Jalala poznám dlhé roky a hoci sme sa mnohokrát nezhodli, mnohokrát sme sa aj zhodli – obaja sme ľavičiari a marxisti. A ja si ho vážim aj ako človeka, aj ako politika. Každopádne, toto gesto od Jána Čarnogurského považujem za mimoriadne sympatické,“ napísal Blaha na svojom Facebooku.

„Ako správne hovorí Čarnogurský, Jalal je sýrsky kresťan, ale všetci vieme, že v prvom rade je to komunista a je pozoruhodné, že bývalý disident dnes dáva vo voľbách prednosť komunistovi pred antikomunistami. Darmo budú mentálni trpaslíci nadávať Čarnogurskému: on si na rozdiel od nich zažil svoje. Bol disidentom v čase, keď ho to mohlo stáť kariéru, čo má o čosi väčšiu hodnotu, ako sa hrať na antikomunistu počas súčasného režimu, keď to kariéru naopak zabezpečuje,“ vyjadril sa smerák k politickému paradoxu.

Blaha tiež konštatuje, že ak dnes Čarnogurský de facto hovorí, že úprimný komunista je pre neho voliteľnejší než pravičiari, je to signál, že so slovenskou pravicou niečo nie je v poriadku. „Že ľavica produkuje osobnosti, ktoré majú viac rozumu aj srdca. Osobnosti, ktoré nekopú do Ruska ako najposlednejší nacisti,“ zhrnul.

Zdroj: Facebook / Luboš Blaha

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 +121 Dnes Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 28. septembra 2021 - 01:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -