Záhadný ústavný činiteľ v kauze Veľký Slavkov je zrejme naozaj Kiska! Pôvodní majitelia pozemku podávajú žalobu

  0
  Ústavným činiteľom, ktorý má byť zapletený v kauze Veľký Slavkov je zrejme skutočne prezident Andrej Kiska (Autor: df, TASR,)

  Podľa Pašku došlo v roku 1999 na katastrálnom úrade v Poprade k trom rýchlym transakciám, a to bez toho, aby sa pôvodný majiteľ svojich pozemkov vzdal, predal ich či daroval. „Konečným užívateľom tohto pozemku sa stal ústavný činiteľ, ktorý vie, že pozemok je scudzený a nechce ho vrátiť jeho skutočnému majiteľovi,“ tvrdil Paška ešte v nedeľu.

  Následne sa objavili špekulácie, že týmto nemenovaným činiteľom má byť prezident Andrej Kiska, viaceré skutočnosti totiž naznačovali istú spojitosť. Kiska skutočne v roku 1999 kúpil v oblasti pod Smokovcom lukratívny pozemok s výmerou 12-tisíc metrov štvorcových, ktorý dodnes vlastní. Potvrdzujú to údaje z katastra.

  Žaloba v najbližších dňoch

  Podľa Pašku sa má v predmetnej veci viesť aj súdny spor. Na súde v Poprade ho však neevidujú. Denník Nový Čas zistil, že pôvodní majitelia chceli v roku 1999 pozemok predať. Následne však malo dôjsť k spomínaným rýchlym transakciám a pozemok skončil v rukách súčasného prezidenta. Žalobu sa ale pôvodní majitelia rozhodli podať na súd až teraz. Ich advokátka Mária Kozáková potvrdila, že žaloba bude podaná v najbližších dňoch.

  Záležitosť neušla ani pozornosti bývalého poslanca za Sme Rodina Petra Marčeka. Ten na svojom profile na sociálnej sieti napísal, že “bude zaujímavé, ako prezident vysvetlí, ako prišiel k pozemkom v kauze verejnosti dávno známej pod názvom Veľký Slavkov”.

  Zdroj: Facebook / Peter Marcek

  Paška sa chce zviditeľniť

  Kiska sa bráni, že pozemky vo Veľkom Slavkove v roku 1999 riadne kúpil a nikdy ho nekontaktoval žiaden vyšetrovateľ. Kiskov hovorca ďalej uviedol, že slová Jaroslava Pašku považuje prezident za zvláštny pokus o zapojenie sa do diskreditačnej kampane a zviditeľnenie svojho mena.

  Právnik Marek Benedit pripúšťa aj možnosť, že Kiska sa stal obeťou podvodu a vôbec nemusel tušiť, či predchádzajúce prevody pozemku boli legálne.

  Podľa realitnej únie Slovenska je potenciálna hodnota sporného pozemku pri súčasných cenách v lokalite približne 800-tisíc až jeden milión eur.

  Viac o kauze Veľký Slavkov aj nepriamom obvinení Jaroslava Pašku sme písali TU.

  - Reklama -