piatok, 3 júla, 2020
18.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Nominácia za odmenu? Český minister Zaorálek menoval za honorárneho konzula poriadne výbušné...

Nominácia za odmenu? Český minister Zaorálek menoval za honorárneho konzula poriadne výbušné meno

Dnes už 71-ročný búrlivák mal povesť jedného z najtalentovanejších hráčov svojej doby, no dodnes je považovaný za jedného z najexcentrickejších športovcov vôbec. Na kurte, ale ani v súkromí nebol rodák z Bukurešti rozhodne diplomatom.

Naopak, jeho urážky, respektíve slovné výpady a návaly hnevu smerom k rozhodcom, prípadne protihráčom, sú známe dodnes. Je preto viac než otázne, či práve Nastase je tým správnym človekom na post českého honorárneho konzula v Rumunsku.

Vysoký člen ČSSD Zaorálek však nemá najmenšie pochybnosti o Nastaseho spôsobilosti. Okrem toho skúsený český politik dodal, že hlavným dôvodom vymenovania bývalej tenisovej hviezdy je to, že „pre Českú republiku je veľmi dôležité, aby v týchto funkciách mala osobnosti, ktoré majú silnú pozíciu vo  svojej krajine“, cituje ministrove slová špecializovaný magazín Tennis Arena.

Dvojnásobný grandslamový víťaz a niekdajšia svetová jednotka Nastase pritom nie tak dávno dostal ďalšiu z mnohých pokút od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) za svoje nevhodné poznámky smerom k tehotenstvu čiernej americkej tenistky Sereny Williamsovej.

„Aké bude mať jej dieťa farbu? Čokoládovú s mliekom?“ šokoval prítomných novinárov Nastase. Neskôr ubezpečoval, že malo ísť len o žart.

Tak či onak, na novú funkciu sa tenisový enfant terrible teší.

„Som rád, že sa mi dostalo tejto cti, je to skvelá funkcia. Teší ma, že ma český veľvyslanec v Rumunsku navrhol,“ oplýval spokojnosťou tenisový dôchodca – rebel. 

Že by bol Nastase priam diplomatom, sa nedá povedať. Zdroj: Facebook, International Tennis Federation

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Električka popred SND? Ministerka nesúhlasí, mesto dúfa, že rezort kultúry presvedčí

Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) osobne nesúhlasí s trasovaním električky v pešej zóne pred budovou Slovenského národného divadla (SND). Potvrdila to...

Kto bez rúška? Od soboty sa menia pravidlá nosenia

Rúška nebudú musieť nosiť už ani osoby s chronickými ochoreniami dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou a ľudia s kožnými ochoreniami tváre, u ktorých by ich nosenie mohlo...

Pred 70 rokmi začala vysielať legenda: Rádio Slobodná Európa

Rozhlasová stanica Rádio Slobodná Európa (Radio Free Europe, RFE) bola počas studenej vojny dôležitým prostriedkom, ktorý prinášal obyvateľom východnej Európy necenzurované informácie,...

Poľsko je pre nás vzorom v boji proti korupcii, uviedol Matovič vo Varšave

Poľsko bolo pre Slovensko vzorom v boji proti komunizmu. Dnes je Poľsko v Európe vzorom v boji proti korupcii a v čerpaní európskych prostriedkov, v čom sa...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,720 +20 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 226 Last updated: 3. júla 2020 - 14:23 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky