Imidž bezúhonnej a čestnej Hillary Clintonovej je v troskách. Pozrite sa, čo ušila na Trumpa

  0
  Hillary Clintonová (Autor: TASR)

  Mainstreamové médiá v Spojených štátoch prežívajú veľmi horúce chvíľky. Ukazuje sa, že v prezidentskej kampani otvorene podporovali političku, ktorá sa veľmi nečestným spôsobom snažila zbaviť svojho konkurenta. Zatiaľ čo Trumpa už od začiatku jeho kampane médiá označovali za ruského agenta a najhoršieho prezidentského kandidáta uplynulých desaťročí, Clintonovú naopak líčili ako takmer ideálnu budúcu prezidentku. Za plnej podpory obľúbenca médií Baracka Obamu.

  Teraz sa však ukazuje, že v príbehu o jasne definovanom „dobre“ a „zle“ sa objavujú povážlivé trhliny. Z démonizovaného a zatracovaného Trumpa sa stáva na nevôľu médií obeť a naopak z Clintonovej ten, kto sa previnil. Všetko sa začalo v apríli 2016, keď bol jeden z advokátov kampane Clintonovej Marc Elias poverený, aby najal spoločnosť Fusion GPS s cieľom preskúmať údajné väzby Trumpa na Rusko. Táto spoločnosť potom splnením úlohy poverila bývalého britského spravodajcu Christophera Steela.

  Všetko financoval neznámy protitrumpovský republikánsky darca, ale Clintonová a jej tím zaplatili za jej dokončenie. Na spoločných nákladoch sa potom podieľala aj celá Demokratická strana. Výsledná správa sa stala základom diskreditačnej kampane, podľa ktorej Trump a jeho ľudia udržiavali pred prezidentskými voľbami väzby na Rusko. Zároveň s týmto „zistením“, vyrobeným na zákazku Clintonovej a spol., bolo obviňované aj Rusko, a to zo zasahovania do prezidentskej kampane.

  Prezident Trump už na Twitteri konštatoval, že Fusion GPS hrá v celej kauze len vedľajšiu rolu. „Ale kto za vytvorenie tých falošných dokumentov zaplatil? Rusko? FBI? Demokrati? Alebo všetci?“ čudoval sa Trump. Vo výslednej správe zostavenej bývalým spravodajcom Steelom sa okrem iného píše, že Kremeľ Trumpa vydieral, pretože má k dispozícii videozáznam z jeho návštevy prostitútky. V správe sa objavila tiež pasáž o tom, že prostitútka, ako prejav znechutenia z vtedajšieho prezidenta Baracka Obamu, močila na lôžko v hoteli.

   

   

  Zdroj: Twitter/Donald J. Trump

  Značnú dôležitosť týmto údajne pravdivým informáciám potom prikladala aj FBI pri svojom vlastnom vyšetrovaní. Samotný Trump a republikáni sú teraz, pochopiteľne, na koni a ľudia okolo Clintonovej nestačia odrážať ďalšie a ďalšie otázky. Americké mainstreamové médiá o celej kauze podrobne informujú a niektorí komentátori už majú vo veci jasno. „Kompromitujúci materiál na Trumpa je nepochybne najšpinavším počinom Hillary Clintonovej“, znie titulok článku v denníku New York Post.

  Jeho autor, komentátor Michael Goodwin, píše o sume 9 miliónov dolárov, ktorú za správu zaplatil Demokratický národný výbor. S neskrývaným opovrhnutím potom konštatuje, že demokrati tieto nepravdivé informácie „rozdávali“ svojim obľúbencom v mainstreamových médiách ako „sladkosti na Halloweena“. „Ako prvý ich zverejnil server BuzzFeed desať dní po inaugurácii prezidenta Trumpa s tým, že nemôže overiť pravdivosť obsahu,“ pokračuje.

  „Doterajšie zistenia napovedajú, že tím Clintonovej odovzdal materiály FBI, aby šéf úradu James Comey mohol Trumpovi ďalej kopať do členka. Existuje aj možnosť, že s falošnými dokumentmi je spojený Biely dom a jeho vtedajší šéf Barack Obama. Podporoval ich únik do médií a snažil sa tak dopomôcť k víťazstvu Clintonovej. Skrátka, máme teraz presvedčivé dôkazy o tom, že vytvorenie týchto dokumentov je najšpinavšou záležitosťou celej kampane. A po celý čas za tým stála Clintonová,“ uzavrel Goodwin.

  autor: Josef Provazník

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu