Popularita Trumpa padá a padá. Dôvodom je aj kontroverzný výrok na adresu zabitého amerického vojaka

  0
  Donald Trump (Autor: TASR)

  Doteraz najnižšie Trumpovo číslo bolo májových 39 percent.

  Šéf Bieleho domu v októbri zaznamenal najvýraznejšie poklesy u nezávislých voličov (medzimesačne zo 41 percent na 34 percent), belochov (z 51 percent na 47 percent) a belochov bez vysokoškolského vzdelania (z 58 percent na 51 percent).

  Iba 38-percentná podpora politiky amerického prezidenta zo strany verejnosti tak krátko po nástupe do úradu je vôbec najnižšou v moderných dejinách. George W. Bush mal v tomto čase 88-percentnú podporu, Barack Obama 51-percentnú a Bill Clinton 47-percentnú.

  Prieskum ukázal aj pokles Trumpovej osobnej popularity. Pozitívne ho vníma 36 percent Američanov, pričom 54 percent má o ňom negatívnu mienku. V septembri, keď sa oči verejnosti upierali predovšetkým na to, ako riešil následky škôd spôsobených hurikánmi v Texase a na Floride, bolo jeho skóre o niečo lepšie – 39 percent Američanov ho vnímalo pozitívne, 49 percent negatívne. Až 48 percent Američanov schvaľovalo jeho postup pri odstraňovaní následkov hurikánov, kým iba 27 percent s ním nesúhlasilo.

  Trumpovi v uplynulých týždňoch okrem iného uškodil najmä údajný výrok na adresu amerického vojaka zabitého v Nigeri, že “musel vedieť, do čoho ide”, keď šiel do armády.

  Súčasného prezidenta väčšinovo podporujú obyvatelia ešte v jeho ekonomickej politike v pomere 42 percent oproti 27 percentám.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu