Merkelová sa siedmy raz po sebe stala najvplyvnejšou ženou planéty

  0
  Angela Merkelová (Autor: TASR)

  “Merkelová v tomto roku zvíťazila v ťažko vybojovaných voľbách, v ktorých sa do Spolkového snemu vkradla krajne pravicová Alternatíva pre Nemecko (AfD),” píše sa vo vyhlásení magazínu Forbes, z ktorého citovala agentúra DPA. V časoch nadchádzajúcich búrok vyplývajúcich z brexitu a protiimigračných nálad v Európe bude kancelárka podľa Forbesu musieť držať pevne kormidlo EÚ.

  Druhú priečku v rámci tohto hodnotenia obsadila britská premiérka Theresa Mayová, pričom Hillary Clintonová – ešte v roku 2016 druhá najmocnejšia žena – sa po svojej volebnej porážke Donaldom Trumpom v amerických prezidentských voľbách prepadla na 63. miesto.

  Trumpovej dcére Ivanke, aktuálne na pozícii poradkyne Bieleho domu, pridelil Forbes 19. priečku. Americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová obsadila 43. miesto.

  Melinda Gatesová z nadácie Gates Foundation, Sheryl Sandbergová z Facebooku a šéfka General Motors Mary Barraová skončili podľa vymenovaného poradia na treťom, štvrtom a piatom mieste.

  V rebríčku Forbesu sú vplyvné ženy z oblasti politiky, biznisu, technológií a filantropie vrátane svetových líderiek, topmanažérok a miliardárok.

  Zoznam najvplyvnejších žien sveta zverejňuje prestížny časopis každoročne od roku 2004. Ženy sú v ňou radené podľa majetku, ohlasu v médiách a miery svojho vplyvu.

  - Reklama -