Brutálne VIDEO. Český expremiér a prezidentský kandidát Topolánek o politickom islame: Podobný nacizmu. Postaviť mimo zákon. Čím ich je viac…

  0
  Mirek Topolánek (Autor: Repro Youtube)

  „Sledujem dnes dve veľmi nebezpečné tendencie: všeobecnú rovnosť, bezpohlavnosť, uprednostňovanie minorít a multikulturalizmus proti xenofóbii, odmietaniu migrácie, inakosti hraničiacim s nacizmom a rasizmom,“ uviedol Topolánek.

  „Kde sa v krajine, ktorá je relatívne tolerantná a otvorená, ktorá je z pohľadu podielu a pestrosti migračných minorít na špičke v Európe, ktorá absorbuje Vietnamcov aj Ukrajincov, Balkáncov aj Neeurópanov, berie tento zjavný rozpor? Islam totiž nie je len náboženstvo. Je to pravidlami zošnurovaný systém života,“ poznamenal.

  „Politický islam je ideológia nie nepodobná nacizmu a komunizmu. Je založený na náboženskej nenávisti. Islamské právo šaría neumožňuje slobodu myslenia, vyznania, umeleckého prejavu, tlače. Nerešpektuje demokraciu, ústavu,“ dodal.

  „Pravidlá práva šaría sú s demokratickou spoločnosťou nezlučiteľné,“ pokračoval Topolánek. „Moslimská komunita je s narastajúcim podielom neintegrovateľná. Jediným riešením je postavenie politického islamu mimo zákona, sprísnenie azylovej legislatívy, ochrana hraníc,“ uzavrel.

  To, že Topolánek je voľbou pre tých Čechov, ktorí chcú Zemana, ale nechcú Babiša, potom uvádza komentátor Miroslav Korecký pre server iDnes.cz. „Máte už dosť vulgarizmov Miloša Zemana, jeho arogancie, nevyspytateľnosti, napojenia na divné biznisové kruhy aj pochybných kamarátov? Potom je tu pre vás záchrana: jeho verná kópia, ale s lepšími nohami. Mirek Topolánek,“ podotýka ironicky s tým, že Topolánkovu kandidatúru víta.

  Bitka o Pražský hrad jeho vstupom do boja získava novú polarizáciu, píše ďalej Korecký. Topolánek sa totiž v ostatných mesiacoch a rokoch profiluje ako veľmi tvrdý kritik nielen Zemana, ale hlavne Andreja Babiša. „Prezidentská voľba by tak mohla dostať podobu repete nedávnych volieb do Poslaneckej snemovne: Si za Babiša? Potom voľ Zemana. Nechceš Babiša? Voľ Topolánka,“ dodal Korecký.

  Miloš Zeman (vľavo) a Andrej Babiš

  Miloš Zeman (vľavo) a Andrej Babiš. Zdroj: TASR

  Podobný názor má aj politológ Jan Kubáček, ktorý ho vyjadril pre server Týden.cz. „Dokážem si predstaviť, že on svojou kandidatúrou môže uberať hlasy nielen pánovi Horáčkovi, Drahošovi, Fischerovi a ďalším kandidátom, ale myslím si, že čiastočne možno môže ,odštiepiť‘ aj niektorých váhavých stredových stúpencov Miloša Zemana,“ uviedol Kubáček s tým, že Topolánek je podobný naturel politika, ako je Miloš Zeman.

  „Pravdepodobne sa bude pri televíznych debatách snažiť vyzdvihovať témy spojené s kritikou eura, vecnou kritikou Európskej únie, boja s terorizmom, s bezpečnosťou krajiny a to sú presne témy, ktorými bude programovo ,túrovať‘ ostatných kandidátov, nútiť ich k jasným vyjadreniam a rozbíjať ,ich teflónové frázy‘ a istý pragocentrizmus,“ dodal Kubáček.

  - Reklama -