nedeľa, 20 júna, 2021
30.8 C
Bratislava
Úvod Aréna „Ph, vraj experti na terorizmus.“ Americký publicista sa hnevá pre islam

„Ph, vraj experti na terorizmus.“ Americký publicista sa hnevá pre islam

„Vďakabohu za údajných expertov na terorizmus. Jeden z nich, Malcolm Nance, v televízii MSNBC tvrdil, že nedávny teroristický útok na Manhattane nemá nič spoločné s islamom. Dokonca povedal, že ten čin išiel priamo proti podstate islamu. Nie je azda strojca útoku uzbecký moslim a nekričal pritom Alláhu akbar? Nie je azda pravda, že islam je spojený s džihádom a priamo vyzýva svojich nasledovníkov na mučeníctvo?“ čuduje sa Bawer.

„Podľa tzv. experta na terorizmus Nanca Usáma bin Ládin znesvätil islam a jeho ideológia nemá s náboženstvom nič spoločné. Takže tým chcel vlastne povedať, že Korán za nič nemôže a hlavným vinníkom je len a len bin Ládin,“ konštatuje Bawer a kritizuje aj ďalšieho experta na terorizmus Paula Cruickshanka, ktorý pre zmenu dostal bezprostredne po teroristickom útoku 31. októbra priestor v spravodajskej televízii CNN.

„Cruickshank zase tvrdil, že hnev sa v Uzbekovi prebudil po tom, ako dostal rok predtým pokutu za dopravný priestupok. To isté platilo aj o moslimovi, ktorý pred dvoma rokmi zavraždil štyroch príslušníkov amerického námorníctva a jedného námorníka na americkej základni v Chattanooge. Ten mal pre zmenu opletačky s úradmi za riadenie v opitosti krátko predtým, ako sa odhodlal na teroristický útok.“

 

 

Zdroj: Twitter/Paul Cruickshank

Ako však Brawer píše, Cruickshank aspoň pripúšťa, že policajti robili len svoju prácu a obaja moslimskí atentátnici sa cítili ponížene zbytočne. „Ale snaha ďalšieho z údajných expertov na terorizmus snímať vinu z islamu je rovnako absurdná ako v prípade jeho kolegu Nanca. Ako trefne napísal ktosi na Twitteri, tiež ho zastavila dopravná polícia, ale rozhodne mu nenapadlo plánovať nejakú pochybnú odvetu a zabíjať nevinných ľudí,“ pokračuje.

„Mnohí z nás majú občas pocit frustrácie a nespravodlivosti. Ale to nás nevedie k hromadnému vraždeniu. Keď opomeniem ojedinelé prípady, v súčasnosti nedokáže nič meniť svojich nasledovníkov na masových vrahov tak, ako je to v prípade islamu,“ uvádza Bawer s tým, že nielen v amerických médiách dostávajú priestor tzv. experti na terorizmus. „Vo Francúzsku tak napríklad ich kolega Olivier Roy tvrdil, že tamojší moslimovia siahnu po násilí z pocitu, že nepatria k západnej spoločnosti. Prečo však to isté nepociťujú hinduisti z Indie či budhisti z Thajska?“ diví sa Brawer.

Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,325 +28 Dnes Úmrtí 12,492 +6 Dnes Uzdravení 377,950 Infikovaných 883 Last updated: 20. júna 2021 - 21:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -