„Smrteľný signál!“ K výbušnej kauze údajnej infiltrácie berlínskej polície arabskými gangmi zazneli hrozivé slová z vyšších miest

    0
    Ilustračná foto. (Autor: flickr.com)

    Policajti sú dlhodobo terčom kritiky za údajné znižovanie úrovne výučby v policajných akadémiách, ako aj za znižovanie štandardov potrebných na prijatie uchádzačov, aby sa v rámci multikultúrnej ideológie mohlo stať čo najviac jedincov s prisťahovaleckými koreňmi súčasťou policajného zboru. Tvrdenie o infiltrácii arabských zločineckých gangov do berlínskej polície navyše podporujú aj policajné odbory. Jej vedenie však kritiku odmieta.

    Šéf berlínskej polície Klaus Kandt a jeho námestníčka Margarete Koppersová boli predvolaní „na koberec“, aby v berlínskom parlamente povedali miestnym politickým zástupcom viac o alarmujúcich informáciách, ktoré sa šíria v ostatných dňoch o polícii. Obaja však zhodne spomínané správy odmietli a naopak, obvinili ich autorov zo šírenia poplašných správ a čiastočne aj z rasizmu. Reakcia niektorých politikov však bola veľmi ostrá.

    Snaha zmiesť očividné problémy v polícii zo stola rozčúlila najmä člena výboru pre vnútorné záležitosti Maika Penna z CDU, ktorý považuje postoj vedenia berlínskej polície za „smrteľný signál“ pre verejnosť aj samotných radových policajtov. „So situáciou v polícii a jej snahou neriešiť viditeľné problémy je nespokojných mnoho členov výboru. Všetci kritizovali najmä spôsob vyberania nových uchádzačov o členstvo v policajnom zbore,“ hovorí Penn.

    Bývalý policajt navyše tvrdí, že vedenie polície neumožňuje vznášať konštruktívnu kritiku zo strany podriadených. „Okrem toho je veľmi zarážajúce, keď príslušné úrady tvrdia, že o zhoršujúcich sa pomeroch v polícii nič nevedeli. Buď klamú, alebo sú jednoducho nekompetentní. Vo vedení polície neexistuje žiadny priestor na konštruktívnu kritiku. Kandt a Koppersová sa na spoločnej schôdzi všetkým kritikom vyhrážali právnymi dôsledkami,“ pokračuje.

    „Namiesto toho, aby sa pokúsili celú záležitosť objektívne prešetriť, len zastrašujú svojich podriadených. Napokon na to upozorňoval aj autor toho anonymného e-mailu, ktorý rozhýbal súčasnú kauzu. Tiež s tým mám osobné skúsenosti z čias, keď som v policajnom zbore pôsobil. Ak sa obrátite na vedenie s kritikou, čelíte priamo v kancelárii svojho nadriadeného urážkam. Ak požiadate o osobný rozhovor, vopred dostanete inštrukcie, o čom nesmiete hovoriť.“

    Celý text si môžete v nemčine prečítať TU.

    - Reklama -