nedeľa, 13 júna, 2021
16.2 C
Bratislava
Úvod Aréna AKTUÁLNE Teroristický útok v Egypte. Masaker si vyžiadal najmenej 200 ľudí

AKTUÁLNE Teroristický útok v Egypte. Masaker si vyžiadal najmenej 200 ľudí

Útok sa odohral v meste Bir al-Abd vzdialenom približne 40 kilometrov od Aríšu, ktorý je metropolou provincie Severný Sinaj.

Miestne úrady z útoku podozrievajú odnož extrémistickej organizácie Islamský štát (IS).

K výbuchom došlo počas poludňajších modlitieb, na čo začali útočníci zo štyroch terénnych áut strieľať do ľudí opúšťajúcich mešitu. Podľa zatiaľ nepotvrdených informácií strieľali dokonca aj po autách záchrannej služby.

V súvislosti s útokom na mešitu egyptské úrady vyhlásili trojdňový štátny smútok. Sústrasť pozostalým po obetiach útoku vyjadril aj Izrael. 

“Nastal čas medzinárodnej jednoty v boji proti terorizmu bez ohľadu na to, kde sa prejaví: v Rusku, Európe, USA, Izraeli či arabskom svete – terorizmus sa týka nás všetkých, preto musíme byť v boji proti nemu jednotní,” povedal na margo najnovšieho teroristického útoku izraelský minister školstva Naftali Bennett.

Zvrhnutie egyptského islamisticky orientovaného prezidenta Muhammada Mursího armádou v roku 2013 viedlo k vystupňovaniu útokov islamských radikálov, ku ktorým dochádza najmä na severe Sinajského polostrova.

 


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 390,984 Úmrtí 12,436 Uzdravení 377,152 Infikovaných 1,396 Last updated: 13. júna 2021 - 05:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -