pondelok, 25 októbra, 2021
9.9 C
Bratislava
ÚvodArénaČeský prezidentský kandidát sa obáva ovplyvňovania volieb

Český prezidentský kandidát sa obáva ovplyvňovania volieb

“Požiadal som pána premiéra, aby mi povedal, aká je situácia z jeho pohľadu. Ide tu o nebezpečenstvo ovplyvnenia demokracie v našom štáte. Som presvedčený, že demokratickosť volieb môže byť výrazne ovplyvnená zahraničnými vplyvovými skupinami,” povedal Drahoš.

Bývalý predseda Akadémie vied ČR si je istý, že k ovplyvňovaniu došlo už v priebehu českých parlamentných volieb. “Aj v prípade našich parlamentných volieb dochádzalo k ovplyvňovaniu verejnosti zo strany médií a serverov, ktoré sú prepojené s ruskou tajnou službou.

Nepochybujem o tom,” povedal Drahoš, ktorý chce na svojich stránkach zverejniť konkrétne weby, z ktorých sa mali údajné dezinformácie šíriť.

Spresnil, že stretnutie so Sobotkom bolo len preventívne a dodal, že by si neprial, aby po voľbách vyšiel konkrétny zoznam webov a skupín, ktoré ich ovplyvňovali. Bojovať proti ovplyvňovaniu je totiž podľa neho potrebné už skôr. 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 457,431 +993 Dnes Úmrtí 12,917 +14 Dnes Uzdravení 413,068 Infikovaných 31,446 Last updated: 25. októbra 2021 - 12:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img