pondelok, 25 januára, 2021
-0.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Matovič pri návrate do parlamentu nesklamal. Ste opičky a zlodeji, odkázal koaličným...

Matovič pri návrate do parlamentu nesklamal. Ste opičky a zlodeji, odkázal koaličným poslancom

“Je to antisociálny zákon. Je o tom, ako zobrať od ľudí posledné peniaze, lebo si nemôžu dovoliť odísť z práce a potrebujú sa objednať. A keďže chcem, aby ministrovi Druckerovi zostali peniaze na to, aby ľudia mohli mať aspoň ako-tak bezplatnú zdravotnú starostlivosť, predkladám tento pozmeňujúci návrh,” vysvetlil zámer, s akým predložil zmrazenie platov.

Vo svojom vystúpení útočil na koalíciu, najmä poslancov Smeru-SD. Opäť ich nazýval zlodejmi, obviňoval Smer-SD a jeho predsedu Roberta Fica z korupcie, poslancov Smeru-SD nazýval opičkami, ktoré v pléne len hlasujú, ako prikáže predseda. Hoci Fica podľa vlastných slov nemá rád, priznáva, že vo veci zmrazenia platov ústavných činiteľov s ním súhlasí.

“Igor, vrátili ste sa, teším sa, bude tu opäť veselo. Ani mňa neteší opatrenie, ktoré navrhuje vláda, ktoré sa týka opatrenia preplácať lekárom hodiny, ktoré robia nadčas. Ale je to potrebné,” reagoval poslanec SNS Jaroslav Paška. Opatrením koalícia podľa neho reaguje na nedostatok lekárov. “Opatrenie nie je ideálne, ale reaguje na to, že máme nedostatok lekárov,” doplnil s tým, že to treba akceptovať a ak sa ukáže toto opatrenie ako zlé, tak ho treba potom zrušiť.

“Vitajte, rád vás vidím, ale klamete,” odkázal Matovičovi poslanec SNS Anton Hrnko. Pavol Goga zo Smeru-SD Matoviča skritizoval za to, že útočí na poslancov Smeru-SD a premiéra. Z kuloárov podľa vlastných slov v Smere-SD vedia, že Matovič “zhulákal” svojich poslancov za to, že hlasovali za zvýšenie platov.

Kritiku si Matovič vypočul aj od Dušana Bublavého (Smer-SD). “Pripadalo mi to tak, že si bol doteraz v ústave a dnes si im ušiel,” povedal Bublavý. Ohradil sa voči rečiam o opičkách, ktoré hlasujú, ako Fico povie. Zdôraznil, že Smer-SD chce komplexný zákon na riešenie platov ústavných činiteľov.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 25. januára 2021 - 23:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky