Beňovej ste sa vyhrážali, preto zmenila názor! A novinárke ste nasadili kameru do spálne. Ani nechcem myslieť na to, čo ste s tým robili, pustil sa Galko do smerákov

  0
  Monika Flašíková-Beňová (Autor: TASR)
  Na straníckom sneme, o ktorom sme podrobnejšie písali TU, sa Fico obul do viacerých opozičných politikov a vyhlásil, že zo strany Smeru sa skončila politická korektnosť. „Oznamujem, že sa nebudeme v reálnej praxi riadiť biblickým – kto do teba kameňom, ty doňho chlebom. Kto pôjde do nás kameňom, my pôjdeme dvoma!“ vyhlásil premiér a tieto slová v prejave aj potvrdil. 
   
  Ľubomíra Galka premiér obvinil, že počas výkonu funkcie ministra obrany vo vláde Ivety Radičovej nechal údajne „odpočúvať ešte aj kamionistu“. Takéto obvinenie nenechalo opozičného poslanca chladným. 
   
  „Robert Fico si zasa na sneme otieral o mňa svoju nevymáchanú zbabelú držku. Samozrejme, ako obyčajne, len v bezpečí svojich spolustraníkov – ako havo spoza plota. Nečudujem sa mu. Je nervózny, vie, že čas sa mu kráti a zároveň má veľký strach. Vie, že SaS bude v novej vláde trvať na tom, aby boli na nečestných ľudí, zlodejov, kriminálnikov a korupčníkov bez ohľadu na to, kým sú, teda aj na politikov, doslova vypustení všetci čestní policajti a prokurátori, ktorí už netrpezlivo čakajú, aby si mohli začať robiť svoju robotu, lebo dnes im je v tom bránené,“ píše Galko vo svojom facebookovom statuse. 
   
  Ušlo sa aj ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi, ktorý tento týždeň čelil neúspešnému odvolávaniu z funkcie. „Aj Robert Kaliňák je preto nervózny. Lenže to je ich problém – mali politiku robiť slušne a nemuseli sa toho dnes tak panicky báť. Moja faktická poznámka Erikovi Tomášovi platí aj na obyvateľa Bašternákovho bytu a baliča peňazí z úplatkov z Hornonitrianskych baní do alobalu,“ dodáva v závere Galko. 

  Fico opätovne klamal

  Svoju faktickú poznámku na vystúpenie Erika Tomáša (Smer-SD) v parlamente pridal Galko podobu videa k statusu. Nezabudol sa poďakovať za to, že mu poslanec Smeru pripomenul svojimi slovami o „eštebáckych metódach“ jednu dôležitú vec. 
   
  „Pán premiér opätovne klamal, keď tvrdil, že počas vašej éry neboli nasadzované žiadne informačno-technické prostriedky na novinárov. Vy veľmi dobre viete, že na istú novinárku pán Baška nasadil informačno-technické prostriedky. Nielenže odposluchy, ale aj obraz a zvuk, a veľmi dobre viete, kde bola tá kamera. Viete, kde bola tá kamera?“ opýtal sa Galko poslanca Smeru a hneď si aj odpovedal. 
   
  „Ona ju mala v spálni, pán Tomáš. Tak mi tu, prosím vás, nerozprávajte niečo. Ja neviem, čo ste s tým obrazom potom robili. Ja na to nechcem ani myslieť. Budem radšej myslieť, že ste s tým robili nejaké nemravnosti, ako že by ste ju pomocou toho obrazu potom vydierali, lebo Robert Kaliňák je toho schopný,“ uviedol Galko. 
   
  Na záver svojej faktickej poznámky si opozičný poslanec a podpredseda SaS nechal verbálny útok, pre ktorý použil dlhoročnú členku strany Smer-SD a europoslankyňu Moniku Beňovú. Tá podľa Galka zmenila názor, pretože má byť vraj vydieraná ministrom vnútra Kaliňákom. „Aj tá Beňová zmenila názor, lebo ju vydiera. Lebo Robert Kaliňák vlastnú zakladajúcu členku strany Smer vydiera. To je odpoveď pre vás, pán Čaplovič. Takže vy nerozprávajte o eštebáckych metódach,“ odkázal smerákom.
   
   
  - Reklama -