Obeť kampane MeToo: Americký zákonodarca obvinený zo sexuálneho obťažovania neplnoletej sa zastrelil

  0
  Dan Johnson (Autor: TASR)

  Päťdesiatsedemročný Dan Johnson sa stal zákonodarcom za štát Kentucky v roku 2016. Ako republikán v tomto štáte zvíťazil takmer po sto rokoch. Štát bol považovaný za baštu ľavicových demokratov. V roku 2017 však zákonodarcu obvinila jedna zo žien v rámci kampane MeToo, že ju ako sedemnásťročnú nevhodne obťažoval. V roku 2013 ju mal vraj bozkávať a obchytkávať. Malo k tomu dôjsť v pivnici jeho domu.

  Šerif okresu Bullitt County v štáte Kentucky Donnie Tinnell oznámil, že sa zákonodarca zastrelil.

  Niekoľko dní pred samovraždou však Dan Johnson obvinenie odmietol, označil ho za lživé a polícia mu v podstate dala za pravdu, keď obvinenie prešetrila a prípad odložila. Dan Johnson vstúpil do povedomia verejnosti, keď na sociálnej sieti Facebook publikoval príspevky, v ktorých o manželke bývalého prezidenta Michelle Obamovej hovoril ako o opici. Republikánski kolegovia vyzvali Dana Johnsona, aby sa z politického boja stiahol, ale on túto výzvu odmietol a nakoniec dokonca vyhral. Patrí sa však dodať, že príspevky, v ktorých bola Michelle Obamová prirovnávaná k opici, neskôr zmizli.

  Michelle Obamová

  Michelle Obamová. Zdroj: SITA

  Dan Johnson však v týždni po tlačovej konferencii na sociálnej sieti Facebook napísal, že trpí posttraumatickou stresovou poruchou, ktorá mu skôr či neskôr znemožní ďalej žiť.

  Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

  - Reklama -