Psychopat, úbožiak, duševný mrzák, choď sa liečiť, odkazujú si Lorenz s Kalmusom. A to zďaleka nie je všetko

  0
  Ľuboš Lorenz (Autor: Reprofoto: Youtube)

  „Intelektuálne vzory Andreja Kisku, ktorých sa verejne zastával, keď ničili národné pamiatky, si vzájomne nadávajú do psychopatov, Hitlerov, Stalinov – no proste čarovné. Kalmus a Lorenz,“ upozornil na iskrenie, ba až metanie bleskov v tábore kontroverzných umelcov Ľuboš Blaha vo svojom komentári na sociálnej sieti.

  „Najnovšie sa nevedia zhodnúť, kto nesie väčšie zásluhy na ničení sôch a pamätníkov. Jeden kričí, že on doniesol farbu, druhý kričí, že on je tvorcom tej úchvatnej a mimoriadne inteligentnej idey oblievať sochy,“ zhrnul vzájomné výčitky oboch aktérov a označil to za slovenský antikomunizmus v priamom prenose. Oboch umelcov nazval nekonečnými primitívmi.

  „Môžem oboch aktérov ubezpečiť, že pravdu v tomto vtipnom spore majú obaja – psychopat je Lorenz aj Kalmus. Pretože ničili pamiatky vojakov Červenej armády, ktorí nás oslobodili od fašizmu. Väčších chrapúňov na Slovensku nie je,“ neodpustil si Blaha a nadhodil, že keď medzi slovenskou pravicovou inteligenciou takto škrípu vzťahy, je otázkou, kedy sa rozkmotria aj so „svojím duchovným otcom“ Kiskom. „Fakt by ma zaujímalo, na koho stranu sa postaví Prezidentský palác – vyberie si psychopata č. 1 alebo psychopata č. 2?“ rypol si poslanec, ktorý roztržku chápe ako vizitku slovenskej pravice.

  Krava do polievky a táranie do médií

  Na nástenke Facebooku začal prvý vypisovať starší z dvojice Peter Kalmus, ktorý v adventnú nedeľu po pochode čertov pochopil, že je najvyšší čas, aby sa verejne dištancoval od svojho „exspolupáchateľa“ Ľuboša Lorenza. „Ako sa hovorí: Čo je veľa, je veľa, aj jedna krava do polievky je veľa,“ naznačil.

  Zdroj: Facebook/Peter Kalmus

  Lorenz na to zareagoval pobaveným emotikonom a dlhším textom s úvodnou vetou dostratena. „Ak nejaký človek Vás pošle do r*ti, lebo Vás pristihne pri očierňovaní ho a dokáže Vám to a skončí s Vami a Vy sa dva a pol mesiaca potom od neho dištancujete, hoci ste už ,oddištancovaný' ním…“ napísal. Kalmus by sa podľa neho mal verejne dištancovať od Lorenzových činov, ktoré vydáva za vlastné a nekonzistentne o nich „tára“ do médií a v diskusiách.

  „Keď sa treba dištancovať, mlčí. Zatiaľ sa skutočne dištancoval verejne len od strhávania kosákov 21. 8. 2016, za ktoré ho súdia,“ uviedol Lorenz a dodal, že to asi ani nemalo byť dištancovanie sa, ale Kalmus chcel povedať niečo o Lorenzovi, pričom nevedel čo, lebo čokoľvek zmysluplné by „náhodou vypotil“, by sa v kontexte predošlých vyjadrení ukázalo ako lož.

  Kto by mal ísť k psychiatrovi?

  Kalmus nato zasadil ešte jeden čistý a hlboký rez, ktorý však v pondelok na obed zmazal alebo skryl. „Ak Ľubošovi Lorenzovi nestačí slušne, tak teraz pravdivo a trošku tvrdšie: Prehlasujem na svoju česť a svedomie, že Lorenz je násilník, klamár, psychopat a zákerný človek. Podrobnosti kedykoľvek a komukoľvek vysvetlím. Zatiaľ toľko,“ naznačil.

  Zdroj: Facebook/Peter Kalmus

  „Čo sa týka násilníctva, nedávno čosi podobné Kalmus mnohým tvrdil skôr o istom Atilovi Érsekovi, ktorý sa ma 7. 9. v nočných hodinách pokúšal atakovať, a to pred svedkami – mnou privolanými policajtmi, a s ktorým je Kalmus priateľ,“ doplnil druhú stranu rovnice Lorenz.

  „Vierohodnosť svojich slov o mojom psychopatizme neváhal Kalmus vo svojom očierňovaní ma odkazovať na pána Jozefa Hašta, vyšetrenia u ktorého sa však bojí sám Kalmus a ktorý ma nikdy nevyšetroval,“ pokračoval výtvarník dohadovaním sa o tom, ktorý z dvojice by mal ísť na vyšetrenie k psychiatrovi.

  Po polnoci Lorenz ešte venoval chvíľu malému zhrnutiu jednotlivých „zásluh“ ich spoločného aktivizmu. „OK, je čas. Ak ma Kalmus nazýva parazitom a ak jeho čudesní kamoši tvrdia, že šplhám po jeho chrbte, treba si povedať pravdu o tom, kto dostal nápad a presvedčil toho druhého ísť pomaľovať Biľakov pomník ihneď a ako to zdôvodniť, zistil presnú polohu, prístupnosť a vypracoval plán,“ začal Lorenz a pokračoval argumentmi, kto a odkiaľ zohnal farbu, kto tam koho odviezol, kto natrel Biľakov pomník a kto deň, dva po akcii tvrdil, že záhadne sa mu vymazali všetky videá a fotky, ale trochu sa prerátal. Kto to spravil, Lorenz nenapísal, doplnil však, že informáciu o odhalení Biľakovho pamätníka mal od Kalmusa.

  - Reklama -