VIDEO Vladimír Palko sa tvrdo pustil do gender ideológie: Ak s ňou nesúhlasíte, odsedíte si roky vo väzení. Prevrátila sa morálka. Je to úplne pomýlené

  0
  Vladimír Palko (Autor: Youtube (reprofoto)/ sdzr sdzr)

  V rámci kampane Slovenský dohovor za rodinu sa uskutočnili v decembri minulého roka série verejných prednášok a stretnutí na zastavenie ratifikácie Istanbulského dohovoru. Organizátormi podujatí sú kňaz Marián Kuffa a predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík, ktorí požiadali o príhovor v Žiline a Poprade aj bývalého ministra vnútra Vladimíra Palka.

  Istanbulský dohovor je podľa Palka súčasťou širšieho príbehu a jeho znenie je pokusom o prienik genderovej ideológie do nášho zákonodarstva. „Keď vznikajú veľké spoločenské hnutia, tak nepredstúpia pred ľudí s tým, že chcú zlo, aby ich podporili. Nie. Prídu a povedia, že chcú robiť dobro a pomáhať. Spočiatku možno aj pomôžu, ale potom to dovedie ľudí do obrovskej tragédie,“ tvrdí bývalý politik, pričom pripomenul, že boľševici pred sto rokmi tiež na rovinu nepovedali, čo chcú urobiť, a nakoniec počet obetí komunizmu bol sto miliónov.

  Genderová ideológia je úplne pomýlená, tvrdí Palko

  Vladimír Palko si myslí, že príbeh podobný komunizmu sa opakuje, aj keď sa nezačína výstrelom z Aurory, ale prichádza krok za krokom. „Ľudský život sa zabíja potratom a eutanáziou. Zmenil sa pojem manželstva, pričom sa manželstvá rozpadajú nevídanou intenzitou. Ženy si nechávajú donosiť deti v materniciach iných matiek. Prevrátila sa proste morálka. Čo bolo kedysi morálne, sa dnes vyhlasuje za smiešne a prekonané a čo bolo kedysi v rozpore s biblickou morálkou, sa dnes vyhlasuje za morálne,“ dodáva Palko s tým, že vládnuca kultúra nás presviedča o normálnosti aj nemorálnych vecí.

  „Začínajú nás učiť, že byť mužom a ženou nie je čosi nemenné a že muž sa môže stať ženou a naopak. Aj o tom je Istanbulský dohovor. Genderová ideológia je úplne pomýlená, pretože už len každá bunka tela svedčí o tom, či je to muž, alebo žena. Táto ideológia uniesla spomínané pojmy a tvrdí, že napríklad muž, ktorý tvrdí, že je žena, má právo používať ženské toalety a skutočné ženy musia jeho prítomnosť strpieť. Všetky deti sa pritom majú o tomto učiť a majú byť vedené k tomu, aby sa skúmali, či sa cítia ako muž, alebo žena,“ tvrdí exminister.

  Postupne prichádza ku zbožšťovaniu človeka, keď sa hrá podľa Palka na stvoriteľa. „Príroda sa však oklamať nedá. Mnohí transgedner ľudia svoje šťastie nenájdu. Zavádzanie novej kultúry prináša ohrozenie slobody. Čím ďalej na Západ, tým je situácia horšia. Napríklad, ak sa modlíte ticho pred potratovou klinikou, môže sa vám stať, že si odsedíte vo väzení až desať rokov. Je to príklad Kanaďanky Lindy Gibbonsovej,“ pripomenul Vladimír Palko, pričom dal príklady aj iných ľudí, ktorým svedomie hovorilo niečo iné, ale skončili vo väzbe za to, že sa napríklad odmietli podieľať svojou prácou cukrára či fotografa na svadbe osôb rovnakého pohlavia.

  „Problémom sa stáva aj nosenie krížika na krku. Stávajú sa aj prípady, keď pre to príde kresťanský zamestnanec o prácu. Problém má aj zdravotná sestra, ktorá sa pomodlí s pacientkou. Vysloviť súhlas s tradičnou definíciou manželstva muža a ženy znamená riziko straty zamestnania, najmä ak ste učiteľ alebo verejne známa osoba. Napríklad učiteľ oslovil skupinku žiačok ´dievčence´, ale jedna sa cítila ako chlapec, tak prišiel o miesto,“ dodal Palko s tým, že takýchto prípadov sú tisícky, pričom sa k tomu pridáva aj trend odstraňovania súsoší s náboženskými motívmi z verejných priestranstiev.

  Čo to má spoločné s demokraciou?

  Okrem iného prešli podľa bývalého poslanca za KDH postupnými fázami odkresťančenia aj kresťanskodemokratické strany, lebo sa tvárili, že nevidia, čo sa deje a nevšímali si, že ich vládni partneri sa spájajú s opozíciu pre presadenie protikresťanských zákonov. Tak to bolo aj v prípade zákona o potratoch v Taliansku či v iných krajinách. „Ani Slovensku sa tento trend nevyhol. KDH má za sebou hrdinský zápas za kresťanské hodnoty, ale v 90. rokoch prešlo bolestným pokušením, ktoré ho navždy poznačilo. Toto pokušenie sa však stále vracia,“ povedal Palko.

  Vladimír Palko zdôrazňuje, že pre štruktúru novej moci sú najdôležitejšie súdy. „Napríklad v Amerike urobil všetky dôležité rozhodnutia najvyšší súd. V 60. rokoch zakázal modlitbu pred vyučovaním v školách. V roku 1973 povolil potraty. V roku 2004 na základe referenda v dvadsiatich štátoch sa všade priklonila väčšina k tomu, že to je zväzok muža a ženy, ale pred dvomi rokmi rozhodol najvyšší súd, že to môže byť aj zväzok osôb rovnakého pohlavia. Čo to má spoločné s demokraciou?“ pýta sa exminister, pričom pripomína, že aj na Slovensku rozhodol Ústavný súd SR spolu s prezidentom, že v referende o rodine sa nebude hlasovať o registrovaných partnerstvách.

  „Nová kultúra ide proti kresťanstvu a mali by to byť kresťania, ktorí budú proti nej vzdorovať. Tento zápas ale nie je o kresťanoch vs nekresťanoch. Do istej miery je to zápas vo vnútri kresťanského spoločenstva, lebo niekedy sú to kresťania, ktorí podľahnú predstave, že je možné sa s novou kultúrou dohodnúť. Týmto spôsobom vytláčajú kresťanských spolubratov do pozície extrémistov. Vzdorovaním proti gender ideológii, nie sme však proti homosexuálom či transgender ľuďom, pretože sú aj takí, ktorí sami túto ideológiu neschvaľujú a žijú zdržanlivo, čím sú na našej strane,“ uzavrel bývalý minister vnútra Vladimír Palko s tým, že situácia nie je na Slovensku ešte taká zlá, ale je podľa neho nevyhnuté poznať celý kontext spolu s dôsledkami spomínanej ideológie.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu