pondelok, 26 júla, 2021
18.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Nejaký profesor... Výrok Václava Havla ubližuje Jiřímu Drahošovi. Našli sme jeho presné...

Nejaký profesor… Výrok Václava Havla ubližuje Jiřímu Drahošovi. Našli sme jeho presné znenie

Bitka o Pražský hrad pokračuje v plnom prúde. Politickí priaznivci a oponenti oboch kandidátov sa predháňajú v komentároch, české médiá nepíšu takmer o ničom inom a inak tomu nie je ani na sociálnych sieťach.

Okrem často aj neoverených a falošných informácií o kandidátoch alebo voľbách (napríklad lživá výzva o prvom a druhom kole volieb, viac TU) ľudia hľadajú najrôznejšie vyjadrenia Miloša Zemana a Jiřího Drahoša, ale aj ďalších osobností.

Dokonca sa objavil zaujímavý citát prvého českého prezidenta Václava Havla, ktorý vyslovil varovanie, aby sa v budúcnosti nestal prezidentom „profesor bez politickej osobnosti“. Niektorí používatelia sociálnych sietí ho dávajú do súvislosti s kandidátom Jiřím Drahošom.

Jiří Drahoš

Jiří Drahoš. Zdroj: Facebook/Jiří Drahoš

Samozrejme, ide iba o nadsádzku, Václav Havel, pochopiteľne, nikdy nič také o Jiřím Drahošovi nepovedal, len všeobecne.

Parlamentné listy našli a overili pravosť Havlovho výroku a prinášame ho v plnom znení, presne tak, ako ho v roku 1998 z rozhlasových Rozhovorov z Lán citovali médiá.

„Budúci prezident bude buďto produktom nejakej mocnej strany, produktom do tej miery silným, že mu tá strana obstará podporu aj niektorých iných, aby vôbec prešiel v parlamente. Alebo to bude neutrálny starý profesor egyptológie, ktorý ovláda pätnásť jazykov, a muž do tej miery neškodný, že je všetkými voliteľný, ale muž bez politickej osobnosti, muž možno veľkej ľudskej osobnosti, ale bez politickej autority, bez politickej váhy,“ uviedol vtedy podľa prepisu MF Dnes Václav Havel v rozhlasovej relácii s tým, že obe možnosti sú podľa neho zlé.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,348 Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,384 Infikovaných 430 Last updated: 26. júla 2021 - 07:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -