piatok, 24 septembra, 2021
16.5 C
Bratislava
ÚvodArénaTo, že Kiska nepôjde do parlamentnej politiky, vedel Štefunko ešte skôr, ako...

To, že Kiska nepôjde do parlamentnej politiky, vedel Štefunko ešte skôr, ako to prezident oznámil. A vraj sa nikdy nespoliehal na jeho podporu

Štefunko v úvode relácie uviedol, že nie je pravda, že by Progresívne Slovensko (PS) s ním na čele zastupovalo len menšiny. Vysvetlil aj svoj politický posun od ľavice k stredopravému liberalizmu, ktorý presadzuje hnutie pod jeho vedením. 
 
„Ja som sa dostal zo sociálnej demokracie k sociálnemu liberalizmu. Z obdobia, keď som si myslel, že konflikt medzi zamestnancami a zamestnávateľmi je veľmi vážny, som pochopil, že zamestnanci a zamestnávatelia majú byť v súzvuku. To znamená, že som sa posunul trošku doprava,“ vysvetľoval predseda progresivistov. 
 
Pri vzniku Progresívneho Slovenska sa hovorilo o tom, že jeho súčasťou by mohol byť prezident Andrej Kiska, ale ten vlani odmietol kandidovať vo voľbách do NR SR a prisľúbil, že sa nebude usilovať o vstup do parlamentnej politiky. Štefunko však v rozhovore poprel, že by jeho hnutie niekedy počítalo s podporou hlavy štátu. 
 
O tom, že Andrej Kiska nechce kandidovať v parlamentných voľbách, vraj vedel Štefunko ešte skôr, ako o tom prezident oficiálne informoval verejnosť a médiá. 
 
Líder PS vysvetľoval aj svoje podnikanie so zdrojmi EÚ a ohlásil, že sa postupne vzdáva všetkých svojich aktivít v spoločnosti Neulogy Ventures. Tá prostredníctvom Európskeho investičného fondu a ďalších investorov podporuje startupy, teda začínajúce podniky a projekty na Slovensku.
 
Len pripomeňme, že Štefunko bol zahraničným tajomníkom SDĽ a už dávnejšie priznal aj to, že v minulosti bol voličom Smeru. Nové hnutie Progresívne Slovensko, ktoré malo prvý zakladajúci snem koncom januára, v prvom tohtoročnom prieskume volebných preferencií agentúry Focus pohorelo, keď získalo podporu 1,9 percenta opýtaných voličov. 
 
Celý rozhovor nájdete TU
 
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 Úmrtí 12,592 Uzdravení 384,790 Infikovaných 8,549 Last updated: 24. septembra 2021 - 10:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -