Rozhnevaná Šimkovičová tvrdo o Sorosovi a ´kaviarni´: Útoky kaviarenskej sekty presahujú všetky medze slušnosti. Snahy o cenzúru sú čoraz väčšie

  0
  Martina Šimkovičová (Autor: TASR)

  Bývalá členka opozičného hnutia Sme rodina a predtým televízna moderátorka uverejnila poriadne dlhočizný status. Ako podotkla, má ísť o akýsi zhrňovací či analyzujúci príspevok týkajúci sa aktuálnych spoločensko-politických problémov.

  Najprv si ´posvietila´ na nedávne prezidentské voľby v ČR. V Česku podľa nej i napriek nechutnej antikampani opäť zvíťazil Zeman. Médiá opäť ovplyvňovali verejnú mienku podľa želania svojich majiteľov a síl, ktoré ťahajú nitky diania. Tí si cez médiá zabezpečujú šírenie ´jedinej správnej pravdy´. Analytici, komentátori a ´americkí patrioti´ informovali tak, ako to od nich ich chlebodarcovia očakávali. Nazývali voličov Zemana lúzou, spodinou a hlupákmi. Na druhej strane voličov Drahoša slušnými a inteligentnými ľuďmi z veľkomiest,“ ponosovala sa Šimkovičová na úvod statusu.

  Kritický postoj zaujala Šimkovičová aj voči tzv. mainstreamovým médiám, ktoré podľa nej neplnia tú rolu, ktorú by z titulu svojej funkcie mali. Práve naopak. Poslankyňa sa pri tejto téme poriadne rozohnila.

  „Útoky kaviarenskej sekty prichádzajú frontálne a presahujú všetky medze slušnosti. Neštítia sa želať niekomu smrť, choroby, hroziť fyzickou likvidáciou. To všetko v mene demokracie a slobody slova. Môžete mať svoj názor – máte slobodnú vôľu, žijeme v demokracii. Ale iba po hranicu, kde sa stotožňujete s našimi strážcami demokracie. Ak máte názor iný, príde tvrdé zúčtovanie. Rešpektujú výsledky volieb, ale iba také, ktoré sú podľa ich gusta,“ zašla exmoderátorka do konfrontácie.  

  Keby sa naozaj mazali nenávistné príspevky…

  Šimkovičová si navyše myslí, že miera cenzúry naberá obrátky aj na intenzite.

  „Majiteľ Facebooku sa netají tým, že sa vymazáva ´nepekný´ obsah a k cenzúre sa pridal aj Google. Kiež by išlo skutočne o vymazávanie obsahu plného nenávisti,” zaželala si. Poslankyňu v minulosti  viackrát verejne pranierovali za jej vyhranené názory, ktorých sa drží a nemá problém ich verejne prezentovať. 

  „Možno máte skúsenosť s tým, že vás zablokovali pre váš slušne prezentovaný názor. Moju známu takto blokli na tri dni, a to len preto, že slušne kritizovala istý nenávistný prejav zo strany kaviarne,“ posťažovala si.

  V statuse k mainstreamu kriticky dodala: „Oddeľujú zrno od pliev, akoby mali od niekoho mandát či absolútnu moc, sami sú však dokázateľne podplatení a finančne závislí.”

  Multikulti nepodporuje

  Šimkovičová má v otázkach multikulturalizmu a migrácie jasno. Tentokrát sa ´obula´ do médií, ktoré sa podľa jej slov boja zverejňovať celú pravdu o živote v multikultúrnych regiónoch, prípadne metropolách.

  „V Paríži metro už nestojí v istých staniciach, pretože je to životu nebezpečné pre cestujúcich, v Malmö majú doslova epidémiu znásilnení a iných násilných činov, s ktorými si nevie polícia rady. Silvestrovská noc v Nemecku bola plná sexuálneho násilia na ženách. Ak niektoré z týchto informácií nakoniec mainstreamové médiá uverejnili, bolo to s určitým oneskorením, keď už bola situácia neudržateľná a pokračovať ďalej v zatajovaní už nebolo možné,“ zhodnotila.  

  Za jedného z hlavných vinníkov mediálneho (ne)informovania pokladá Šimkovičová miliardára a filantropa Georga Sorosa. „Spoločným menovateľom mnohých spomínaných aktivít je pán Soros. Svetu by urobil obrovskú službu, keby sa pobral na dôchodok a prestal svet obohacovať svojimi filantropickými aktivitami,” dodala na záver nezávislá poslankyňa Martina Šimkovičová.

  - Reklama -