Dve zásadné správy o Vladimirovi Putinovi

  0
  Ruský prezident Vladimir Putin (Autor: TASR)

  Agentúra Reuters informovala o tom, že holandskému ministrovi zahraničia Halbemu Zijlstrovi politicky zlomil väz ruský prezident Vladimir Putin. Obrazne povedané. Šéf holandskej diplomacie tvrdil, že mu ruský prezident Vladimir Putin opísal plány na obnovu Veľkého Ruska. To by okrem tradičného ruského územia malo zahŕňať aj pobaltské krajiny, Ukrajinu, Bielorusko a Kazachstan. Halbe Zijlstra tvrdil, že o plánoch na obnovu Veľkého Ruska počul v roku 2006 priamo z úst samotného Putina.

  Ukázalo sa však, že minister nič také z úst Putina nepočul. Počul len rozprávanie osoby, ktorá údajne bola pri tom, keď Putin hovoril o obnove Veľkého Ruska, azda akejsi menšej verzie niekdajšieho Sovietskeho zväzu.

  Holandský premiér Mark Rutte označil počínanie svojho ministra za hrubú chybu. Ostatné politické strany však požadovali, aby premiér nezostal len pri slovách, ale aby Zijlstra ako minister skončil. Nakoniec k tomu došlo. Odchádzajúci politik sa za svoje počínanie ospravedlnil a oznámil novinárom, že počul len rozprávanie osoby, ktorá si vraj vypočula Putinov výklad o Veľkom Rusku. Člen vlády považoval toto vyjadrenie za natoľko závažné, že s ním chcel oboznámiť verejnosť.

  Mark Rutte

  Mark Rutte. Zdroj: TASR

  Rozhodol sa odstúpiť, aby nepodkopával dôveryhodnosť kabinetu, ktorý sa k ruskej politike stavia pomerne kriticky. Najmä pre zostrelenie letu MH17 nad Ukrajinou v roku 2014. Holandská vláda nepochybuje o tom, že za zostrelením lietadla stálo práve Rusko.

  Lenže tým sa rozruch okolo ruského prezidenta Putina nekončí. Server britského denníka Independent tvrdí, že ruský prezident Putin zrušil svoje vystúpenie na verejnosti zo zdravotných dôvodov. Stalo sa tak prvýkrát po niekoľkých rokoch. Prezident si zakladá na svojom zdraví a necháva sa pravidelne fotiť či filmovať pri náročnej fyzickej aktivite, čím dáva najavo, že je aj vo svojich 65 rokoch zdravý ako repa.

  Independent tvrdí, že Vladimir Putin už nejaký čas pôsobil choro. Pri svojich verejných vystúpeniach v predvolebnej prezidentskej kampani hovoril len slabým hlasom, navyše sa vo verejných vystúpeniach dopustil chýb.

  V tejto chvíli sa Putin na verejnosti neobjavuje. Zrušil aj cestu na ruský Ďaleký východ, ktorú mal v pláne budúci týždeň. Hovorca prezidenta Dmitrij Peskov oznámil, že prezident nie je vážne chorý, pokračuje v plnení svojich pracovných povinností ruského prezidenta, ale jeho program je zo zdravotných dôvodov predsa len čiastočne upravený.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu