pondelok, 18 októbra, 2021
7.2 C
Bratislava
ÚvodArénaZ Nemecka sa stala prisťahovalecká krajina. Aktuálne štatistiky hovoria jasnou rečou

Z Nemecka sa stala prisťahovalecká krajina. Aktuálne štatistiky hovoria jasnou rečou

Podľa oficiálnych štatistík takmer 25 % detí narodených predvlani v Nemecku malo matku cudzinku. „Ženy najmä z Blízkeho východu a Afriky sa významnou mierou podieľajú na zvyšovaní pôrodnosti. Už teraz má približne dvadsať percent ľudí v Nemecku prisťahovalecké korene a je zjavné, že sa stalo prisťahovaleckou krajinou, ktorá sa v dôsledku toho rýchlo mení. Čoraz viac ľudí sa pýta, ako bude ich krajina vyzerať za desať, dvadsať či tridsať rokov,“ uvádza magazín.

Kritici liberálnej prisťahovaleckej politiky Angely Merkelovej sa obávajú, že v Nemecku budú môcť aj naďalej požiadať o azyl úplne všetci a neexistuje žiadna snaha privádzať do krajiny predovšetkým kvalifikovaných pracovníkov. Mnohí sa obávajú, že trend, v rámci ktorého zostávajú v krajine aj odmietnutí žiadatelia o azyl, bude ďalej pokračovať. „V dôsledku migračnej krízy prišlo do Nemecka 1,4 milióna prisťahovalcov a podľa súčasných odhadov žije v krajine približne päť miliónov moslimov,“ zhŕňa Spiegel.

Angela Merkelová

Angela Merkelová Zdroj: TASR

Snahy o vybudovanie multikultúrnej spoločnosti so sebou prinášajú mnoho výziev. Prisťahovalci sa často veľmi ťažko integrujú a mnohí z nich ani po niekoľkých rokoch v krajine nehovoria po nemecky. Pre úrady, lekárov či políciu je potom problematické s týmito osobami komunikovať a majú aj menšiu šancu uplatniť sa na pracovnom trhu. Všetko sa začína už v materských a na základných školách, kde veľa žiakov nemá nemčinu ako materinský jazyk a nepoužíva ju ani doma.

Ako ukazuje graf magazína Spiegel, na základných školách v Berlíne sa vyše 40 % žiakov rozpráva s rodičmi po nemecky len zriedka alebo dokonca vôbec. Približne rovnaká situácia panuje aj v Brémach, o niečo priaznivejšie je to potom napríklad v Hamburgu. Dáta boli získané na školách pri registrácii žiakov na základe rozhovorov s rodičmi. Nemusia byť síce úplne presné, ale v každom prípade je to dôvod na zamyslenie pre nemecké úrady.

Spiegel pripúšťa, že hlavný argument v prospech migrácie, teda získanie kvalifikovaných pracovníkov zo Sýrie a ďalších krajín Blízkeho východu, sa neukázal ako reálny. Nemeckým úradom sa nepodarilo presvedčiť väčšinu verejnosti o prínose multikultúrneho experimentu aj z dôvodu zvýšenej kriminality, ktorá je minimálne v oblasti sexuálne motivovaných útokov pripisovaná predovšetkým mladým moslimom.

Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 18. októbra 2021 - 00:29 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img