nedeľa, 13 júna, 2021
18.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Islamské krajiny označili rohinskú krízu v Mjanmarsku za etnické čistky

Islamské krajiny označili rohinskú krízu v Mjanmarsku za etnické čistky

OIC vydala v nedeľu večer spoločné vyhlásenie na záver konferencie v Bangladéši o viac než 700.000 Rohingoch, ktorí ušli zo svojich domovov v dôsledku etnicky motivovaných násilností páchaných mjanmarskou armádou a radikálnymi budhistami.

Vo vyhlásení sa uvádza, že organizácia bude pokračovať v práci na pôde OSN a ďalších svetových organizácií v súvislosti s porušovaním práv, ktoré sa deje v Mjanmarsku. OIC zopakovala predchádzajúce medzinárodné vyhlásenia, podľa ktorých sa v Mjanmarsku dejú etnické čistky.

Bangladéšsky minister zahraničných vecí Abú Hasan Mahmúd Alí uviedol, že delegáti konferencie vyjadrili solidaritu s jeho krajinou “tvárou v tvár veľkému prílevu Rohingov a jeho humanitárnym a bezpečnostným dôsledkom”.

Repatriácia Rohingov z Bangladéša sa podľa pôvodných plánov mala začať už v januári tohto roku. Tento termín sa však nepodarilo dodržať, keďže celý proces nebol dostatočne pripravený. Plánovaný návrat utečencov komplikuje aj zlá infraštruktúra a obavy o bezpečnosť Rohingov po návrate do vlasti.

V utečeneckých táboroch v pohraničí sa zdržiava vyše 700.000 Rohingov. Ich životné podmienky sú veľmi zlé. Miestne úrady sa navyše obávajú, že počas približujúceho sa obdobia dažďov v táboroch vypuknú epidémie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 390,984 +91 Dnes Úmrtí 12,436 +3 Dnes Uzdravení 377,155 Infikovaných 1,393 Last updated: 13. júna 2021 - 03:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -