štvrtok, 15 apríla, 2021
3.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Vojna medzi Krajniakom a Hrnkom. Dôvodom sú slová poslanca vo fínskej televízii...

Vojna medzi Krajniakom a Hrnkom. Dôvodom sú slová poslanca vo fínskej televízii o províziách. Vy ste brali z každého tendra, kontruje národniar

Ministerstvo obrany na čele s nominantom SNS Petrom Gajdošom uvažuje o nakúpe fínskych transportérov Patria za takmer 400 miliónov eur. Zaujalo to aj fínsku verejnoprávnu televíziu YLE, ktorá tomu venovala takmer polhodinovú reportáž v pondelok večer. Autorom je Magnus Berglund, ktorý sa venoval tiež korupčnému škandálu pri nákupe fínskych vozidiel v Slovinsku.

Krajniak: 20 % provízia pre ľudí blízkych SNS

V reportáži vystupuje aj slovenský opozičný poslanec za Sme rodina Milan Krajniak, ktorý je členom parlamentného výboru pre obranu.

Krajniak hovorí, že disponuje informáciami, že na kúpe transportérov majú zarobiť podnikatelia blízki SNS. „Hovorí sa o provízii dvadsať percent z ceny zákazky,“ uviedol poslanec.

K celej záležitosti dokonca Milan Krajniak zvolal na stredu popoludní aj tlačovú besedu.

Na Krajniakove slová reagovalo ministerstvo obrany s výzvou, aby predložil dôkazy, inak bude čeliť trestnému oznámeniu. „Ministerstvo obrany SR vyzýva poslanca Milana Krajniaka, aby predložil dôkazy o provízii do piatka (11. 5. 2018) rána, resp. sa bezodkladne ospravedlnil za svoje tvrdenia v reportáži pre fínskeho novinára. V opačnom prípade rezort obrany podá v piatok ráno za poškodzovanie dobrého mena trestné oznámenie. Pán Krajniak si asi mýli svoje pôsobenie na ministerstve vnútra, keď sa nakúpili Škody Fabia za 80 000 eur, s dnešnou dobou,“ napísala vo vyhlásení hovorkyňa ministerstva Dana Capáková.

Tvrdá kritika Hrnka

Vyjadrenia Milana Krajniaka rozhnevali aj podpredsedu SNS Antona Hrnka, ktorý Krajniaka nazval „Milan Peňaženka“.

„Milan Peňaženka klame. Slovenská národná strana sa nikdy netajila, že bude podporovať domáci priemysel aj v štátnych zákazkách všade tam, kde jeho výrobky sú rovnako dobré alebo lepšie ako tie, ktoré ponúka zahraničie. Je predsa nelogické, aby za rovnakých alebo lepších podmienok dostal štátnu objednávku cudzí dodávateľ a zamestnanie zahraniční robotníci len preto, že má za sebou vládu krajiny, ktorú chápeme ako strategického partnera,“ napísal na sociálnej sieti Hrnko.

Podľa Antona Hrnka ide „ o búrku v nočníku“, keďže tender ešte nikto nevyhral. „Je až smiešne, ako niektoré známe persóny bez akéhokoľvek podkladu robia všetko preto, aby zdiskreditovali Slovenskú národnú stranu len preto, že chce, aby slovenské peniaze, teda peniaze slovenských daňovníkov sa spotrebovali na Slovensku a mali z nich osoh zamestnanci slovenských výrobcov,“ dodal.

Hrnko: Milan Peňaženka z každého tendra na ministerstve pýtal 20- až 50-percentnú províziu

Poslanec SNS označil Krajniakove vyjadrenia za tvrdenia z ríše snov. „Úplnou karikatúrou politika je Milan Krajniak, ktorý sa vytasil s tvrdením, že SNS má dostať za nákup týchto vozidiel 20-percentnú províziu. Toto tvrdenie je z ríše snov, ale zapadá do všeobecného boja dnešných aktivistov Za slušné Slovensko. Alebo žeby to staré slovenské: Podľa seba súdim teba! Od pána poslanca Krajniaka, ktorý mal počas pôsobenia na ministerstve vnútra prezývku Milan Peňaženka, by sme skôr očakávali, aby sa vyjadril k tomu, či je pravda, že Milan Peňaženka z každého tendra na ministerstve pýtal 20- až 50-percentnú províziu, lebo v tomto prípade ide o fámy vo veciach, ktoré sa stali.“

Hrnko zároveň odmieta „útoky zamerané na to, aby sa aspoň čiastočne revitalizoval slovenský zbrojný priemysel, ktorý bol tak nezmyselne zlikvidovaný prezidentom Halvom“. „Naša politika (SNS – pozn. PL.sk) je v tejto otázke konzistentná a obvinenia zahraničných lobistov alebo neuspokojených korupčníkov (akože opozičných politikov) nás v tom nemôžu zastaviť,“ uzavrel podpredseda Slovenskej národnej strany.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 +1,069 Dnes Úmrtí 10,798 +82 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 15. apríla 2021 - 01:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -