Saskári sa tvrdo pustili do Kotlebu: Chce napodobniť Tisa. Neonazi prezident. Diletant zo župy

  0
  Marian Kotleba (Autor: TASR)

  Predseda ĽSNS a poslanec Národnej rady SR Marian Kotleba ohlásil vo štvrtok svoju kandidatúru v budúcoročných prezidentských voľbách.

  „Nebolo ľahké akceptovať rozhodnutie strany, ktorá ma vyslala do boja o Prezidentský palác, a takú výzvu, ale cítim zodpovednosť voči budúcim generáciám a bez preháňania aj stupňujúcu podporu zo strany občanov. Som presvedčený, že našou úlohou nie je hľadať výhovorky a spôsoby, ako sa nedá, ale dať zo seba vždy maximum a plné nasadenie, aby Slovensko bolo lepšie,” konštatoval Kotleba.

  Kotleba zároveň predstavil aj svoj program. „Budem jasným a silným hlasom za vystúpenie Slovenska z NATO, jasným a silným hlasom proti vojne s Ruskou federáciou, ktorá sa tu, žiaľ, intenzívne pripravuje a jasným a silným hlasom za nastolenie právneho štátu a to aj prostredníctvom obnovy tých najvyšších súdov,” dodal s tým, že začína so zbieraním podpisov od občanov. Viac sme o tom písali TU.

  Klus: Chce napodobniť Tisa

  Kriticky sa na adresu Kotlebovho rozhodnutia uchádzať sa o funkciu prezidenta postavili na sociálnej sieti liberáli z opozičnej strany Sloboda a Solidarita.

  Martin Klus píše, že ho mrzí, že sa naplnila jeho prognóza. „Keďže už dva roky verejne na rôznych fórach upozorňujem, že skutočným cieľom Mariana Kotlebu je napodobniť svoj veľký politický vzor Jozefa Tisa, tak ma jeho dnešné rozhodnutie nijako neprekvapilo,“ uviedol poslanec.

  „Som zvedavý, ako chce predseda strany, ktorá pravidelne časť občanov označuje za úchylákov, parazitov či zradcov, teraz presviedčať voličov, že bude dôstojne reprezentovať všetkých,“ dodal.

  Zdroj: Facebook / Martin Klus

  Droba: Neonazi prezident. Diletant zo župy

  Ku kritike Kotlebu sa pridal aj Klusov bývalý stranícky kolega z parlamentných lavíc a súčasný bratislavský župan Juraj Droba. „Celkom ma zaujíma, koľko spoluobčanov bude voliť neonazi prezidenta. Ešte k tomu s trackrecordom neschopného babráka a diletanta zo župy aj z parlamentu,“ napísal na Facebooku.

  Droba na záver pripomína pôsobenie Ivana Gašparoviča vo funkcii prezidenta. „Len aby sme sa nezobudili do rána podobného tomu, keď sa nám všetkým vyškieral Gasparovič.“

  - Reklama -