utorok, 19 októbra, 2021
14 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Riaditeľka multikultúrneho centra vysvetlila, ako je to s fámami o utečencoch....

VIDEO Riaditeľka multikultúrneho centra vysvetlila, ako je to s fámami o utečencoch. Žiadni chudobní negramotní ľudia

V ostatných dňoch sa v súvislosti s putovaním lode Aquarius okolo európskych prístavov začína opäť hlasnejšie hovoriť o migrácii z Afriky. A objavujú sa aj otázky, prečo vlastne neprijímajú viac utečencov moslimské a africké krajiny a títo ľudia mieria do Európy. Nezisková organizácia Multikulturní centrum Praha sa rozhodla vysvetliť, že to tak rozhodne nie je.

Multikultúrne centrum natočilo video, v ktorom vystúpila jeho riaditeľka Zuzana Schreiberová. Je to skutočne tak? Spýtala sa hneď na úvod. „Som tu, aby som vám zase priniesla pár zaujímavých čísel,“ sľúbila.

Zdroj: Facebook/Multikulturní centrum Praha (MKC Praha)

V tejto chvíli je podľa Schreiberovej na svete spolu 65 miliónov nútene vysídlených osôb a z toho 21 miliónov má status utečenca. „Ale do Európy ich rozhodne väčšina nemieri,“ poučila riaditeľka neziskovky.

„Tridsaťdeväť percent ľudí je na Blízkom východe. Dvadsaťdeväť percent z tohto čísla utečencov je v Afrike. A do Európy prišlo len šesť percent utečencov,“ povedala. Pokiaľ ide o konkrétne krajiny, tak 2,5 milióna utečencov sa aktuálne nachádza v Turecku, 1,6 milióna v Pakistane, 1,1 milióna utečencov je v Libanone, 970-tisíc v Iráne, 730-tisíc v Etiópii a 660-tisíc v Jordánsku. Takže tak je to vraj s tými islamskými a africkými krajinami.

„Ešte mám jednu poznámku k zloženiu utečencov. Nemajte strach, že by do Európy prichádzali chudobní, negramotní, nevzdelaní ľudia. Do Európy prichádzajú tí ľudia, ktorí mali čo predať. Takže stredná trieda,“ uzavrela Zuzana Schreiberová svoj výklad.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 14:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img