VIEME PRVÍ, kto vystrieda Korčoka na poste štátneho tajomníka

  0
  Ivan Korčok (Autor: TASR)

  Od septembra bude súčasný štátny tajomník ministerstva Ivan Korčok pôsobiť na veľvyslanectve v Spojených štátoch amerických. Na jeho súčasnom poste by ho mal nahradiť František Ružička, ktorý je šéfom kabinetu predsedu 72. Valného zhromaždenia OSN. Túto informáciu nám potvrdili viaceré zdroje z prostredia diplomacie.

  František Ružička sa v diplomacii pohybuje už desiatky rokov. Pôsobil ako prvý tajomník na veľvyslanectve Českej a Slovenskej Federatívnej republiky v Spojených štátoch amerických. Päť rokov bol na čele veľvyslanectva v Poľsku a na mnohých ďalších významných pozíciách. Od minulého roka, keď ukončil svoje dlhoročné pôsobenie ako stály predstaviteľ Slovenskej republiky pri OSN, je šéfom kabinetu Miroslava Lajčáka. „Je to človek, ktorý má vynikajúce kontakty a ktorý výborne pozná systém,“ povedal vtedy pre TASR minister Lajčák

  Ružička vyštudoval Karlovu univerzitu v Prahe a Moskovský inštitút pre medzinárodné vzťahy. Hovorí po anglicky, rusky, poľsky, pasívne po španielsky a francúzsky.

  František Ružička Zdroj: Facebook / František Ružička

  Samotné ministerstvo zahraničných vecí čaká okrem zmeny na poste štátneho tajomníka viacero zmien. Hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Susko smeruje na veľvyslanectvo v Chorvátsku. Susko tak nahradí Juraja Priputena, ktorý viedol veľvyslanectvo v Záhrebe od októbra 2013. Novým veľvyslancom pre Litvu a Lotyšsko sa stane súčasný riaditeľ kancelárie ministra Ladislav Babčan a riaditeľ odboru štátov východnej Európy, južného Kaukazu a Strednej Ázie Marek Šafin bude šéfovať slovenskému veľvyslanectvu v Kyjeve. Všetkých troch poveril na návrh vlády v utorok výkonom funkcie prezident SR Andrej Kiska.

  „MZVaEZ SR nekomentuje dohady a domnienky týkajúce sa personálnych otázok rezortu,“ uviedol v reakcii na prosbu PL.sk o vyjadrenie hovorca ministerstva Peter Susko.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu