piatok, 23 apríla, 2021
14.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Na summite Putina s Trumpom sa riešila aj Ukrajina. Diskutovalo sa aj...

Na summite Putina s Trumpom sa riešila aj Ukrajina. Diskutovalo sa aj o možnom referende?

Antonov povedal na konferencii v Moskve, že o “tejto záležitosti sa diskutovalo” a Putin dal Trumpovi “konkrétne návrhy” s cieľom nájsť riešenia ukrajinského konfliktu. Veľvyslanec neposkytol viac podrobností o tom, čo sa o Ukrajine na pondelkovom helsinskom summite hovorilo.

Trump sa na Twitteri vyjadril, že s Putinom diskutovali o Ukrajine, ale nespomenul referendum alebo detaily o rozhovore na túto tému.

Agentúra AP pripomína, že USA a Rusko sú na opačných stranách, čo sa týka konfliktu na Ukrajine, ktorý sa rozpútal po ľudovej vzbure proti proruskému prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi a po ruskej anexii Krymu v roku 2014.

Ruský veľvyslanec sa vyjadril aj k 29-ročnej ruskej občianke Marii Butinovej, ktorá je v Spojených štátoch obvinená zo sprisahania s cieľom vykonávať činnosť agentky Ruskej federácie. Americký súd nariadil v stredu jej väzobné stíhanie.

Antonov označil jej zatknutie za “frašku” a uviedol, že Moskva pracuje na jej návrate do Ruska. Obvinenia voči nej sú podľa neho nepodložené a americké úrady sa snažili “ju zlomiť” a v prvých dňoch po zatknutí jej zamietli konzulárne návštevy.

Zástupcovia ruskej ambasády ju navštívili vo štvrtok vo Washingtone a vo vyhlásení uviedli, že je v dobrom zdravotnom stave, ale “má ťažkosti s prispôsobovaním sa väzenským podmienkam”.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 19:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -