sobota, 24 októbra, 2020
9.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Generálmajor vo vare: Zhabať neziskovkám lode. Sú to zločinci. Tu ľudia celý...

Generálmajor vo vare: Zhabať neziskovkám lode. Sú to zločinci. Tu ľudia celý život dreli, žijú z dôchodkov a sledujú, ako sa vyplácajú novoprichádzajúcim peniaze, ktoré im neprislúchajú!

Máme za sebou summit Trump – Putin, ktorý vzbudil často až hysterické reakcie. Myslím si, že každý normálny človek je rád, keď spolu Američania s Rusmi hovoria, a prial by si zmiernenie napätia medzi nimi. Ale určité kruhy v USA kričali na Trumpa ešte predtým, než sa s Putinom stretol – hovorilo sa o zrade, po stretnutí zase tí istí ľudia tvrdili, že Trump bol príliš mierny. Aj z Česka prišli slová, že sa americký prezident správal na tlačovej konferencii ako Putinov agent, obhajca a poradca. Prečo takáto reakcia?

Asi si chlapci pomýlili letopočty, nepíše sa rok, povedzme, 1962. Na druhej strane istým ľuďom nevyhovuje, aby došlo k nejakej minimálne neutralizácii vzťahov s Ruskom. Ďalším sú peniaze. Za všetkým hľadaj prachy. Isté kruhy by mohli prísť o svoje lukratívne kšefty, a tak je im každý prostriedok dobrý.

Aké sú to kruhy? Zbrojári?

Samozrejme. Kto iný. Obchod so zbraňami je najlukratívnejší a najproduktívnejší na tvorbu zisku.

Analytička Tereza Spencerová v rozhovore pre PL uviedla, že tá hystéria zo strany liberálov prichádza preto, že sa im rúca svet a majú strach, že sa tam obaja prezidenti skutočne na niečom dohodli…

Pokiaľ viem, tak žiadne komuniké z toho stretnutia nevydali, preto neviem, na čom sa dohodli. Takže ak oni vedia, na čom sa dohodli, tak sú to borci. Ale my vieme akurát to, že sa stretli.

No nebudú teraz nepriatelia Trumpa a tí, ktorí si neželajú zlepšovanie vzťahov s Ruskom, naopak ešte viac tlačiť na pílu, strašiť Ruskom, odhaľovať čoraz viac špiónov a tak ďalej… Teda rozohrávať vo svojej podstate riskantnú a nebezpečnú hru?

Je to jedna z možností. Tí ľudia – keď sa takto vyjadrujú – nemajú žiadne zábrany. Každý prostriedok na to, aby sa to zlomilo, je im dobrý. Bohužiaľ. Pozrite sa tu u nás, čo sa deje. Veď je to hrozné.

Čo máte konkrétne na mysli?

Neuznávajú sa výsledky volieb, šalie sa okolo prezidenta Zemana, okolo Babiša, okolo kadečoho. To nie je normálne. Za každú cenu sa snažia vyvolávať v spoločnosti atmosféru, ktorá s demokraciou nemá vôbec nič spoločné. Ak som demokrat, musím uznať, že som prehral, uznať status quo a podľa toho sa aj správať. A urobiť všetko pre to, aby som v budúcich voľbách zase vyhral ja. Ale takýto spôsob je trochu nešťastný.

Tak je jasné, že kto neuznáva výsledky demokratických volieb, ten žiadny demokrat nie je, aj keď má možno paradoxne demokracie plné ústa…

To predovšetkým. Ale je to demokracia len pre neho. Pre nás všetkých ostatných to demokracia nie je.

Možno narážate aj na dianie v parlamente a pred ním pri nedávnom vyslovovaní dôvery českej vláde…

Samozrejme.

Vrátim sa trochu k pôvodnej téme. Veľa sa hovorí o ovplyvňovaní amerických volieb Ruskom. Naozaj sú Rusi takí všemocní démoni, že ovplyvnia myslenie desiatok miliónov amerických voličov?

Ak je pravda to, čo sa objavilo, tak Putin sa vysmial týmto názorom a povedal Američanom: Akými prostriedkami si myslíte, že by som dokázal ovplyvniť mienku deväťdesiatich miliónov Američanov, ktorí Trumpa volili?

Nie je to strašenie Ruskom zo strany Západu taký úhybný manéver na odvrátenie pozornosti od tých problémov – napríklad s migráciou –, s ktorými si nevie rady?

Samozrejme. Všetko sú to zástupné problémy, ktoré majú odviesť pozornosť ľudí od skutočného problému, ktorý existuje. Čo je nelegálna migrácia. Na jednej strane sa vykrikuje stop migrácii namiesto toho, aby sa tým neziskovkám, čo tam lovia ľudí z mora, zhabali lode alebo sa im zakázalo opustiť prístavy. Všetko sú to len prázdne reči. Robí to dojem, že nikto to nemá záujem riešiť.

Politici už niekoľko rokov hovoria o dôležitosti boja s pašerákmi ľudí, ale títo takzvaní záchrancovia, ktorí čakajú na hranici líbyjských pobrežných vôd a potom vozia utečencov do Európy, nie sú takisto pašeráci ľudí? Nemalo by sa s nimi tak nakladať?

Sú to zločinci. S humanitou to nemá nič spoločné. Nie som odborník na námorné právo, ale domnievam sa, že ani námorné právo toto neobsahuje. Myslím vyťahovať ich z tých člnov. Topia sa? Netopia. Deje sa im niečo? Nedeje. Sú jednoducho v lodi a plávajú niekam. Prečo ich teda vyťahujú z gumového člna?

Nedalo by sa tomu zabrániť veľmi jednoducho tým, že by na hranici líbyjských pobrežných vôd hliadkovali policajné či vojenské lode, ktoré by donútili tieto člny, aby sa otočili späť tam, odkiaľ vyplávali?

Úplne najjednoduchšie by bolo zhabať tým neziskovkám lode. Bolo by po probléme, bolo by po pašerákoch. Pretože takto si z nás robia srandu. Keby bola skutočná vôľa, dávno by im tie lode zhabali. Pozrite sa ešte na jeden aspekt veci. Tu, ale aj inde v Únii ľudia celý život dreli, teraz žijú z dôchodku a dívajú sa, ako sa týmto prichádzajúcim vyplácajú peniaze, ktoré im vôbec neprislúchajú. Ako k tomu prídu ženy, ktoré celý život za predchádzajúceho režimu dreli za pár drobných v kravínoch a dnes sa im z tých peňazí vypočítavajú dôchodky? Navyše v päťdesiatke vás každý kopne do zadku a nemá o vás záujem. Ste pre neho starý a hotovo. Videl som to u svojej manželky. Päťdesiat, hotovo, dovidenia. Nikto si neuvedomuje, že takáto vec je smrtiaca. Keď si vezmete, koľko je dôchodcov a koľko je ľudí poberajúcich sociálne dávky, ktorí by ešte mohli pracovať a niečo tejto spoločnosti odviesť. Nie, oni musia byť na sociálnych dávkach pre takéto kraviny. A to budú tí mladí vykladať, že tí starí nestačia. Nech sa preberú. Aj oni budú starí. Proti veku nieto lieku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Jarjabek: Prečo sú ľudia nad 65 rokov oslobodení z testovania? Je to drzosť, diskriminácia hraničiaca s generačným rasizmom

Poslanec Dušan Jarjabek (Smer-SD)  sa cíti diskriminovaný.   “Prečo sú ľudia nad 65 rokov oslobodení z testovania? Čo to je?  Ja vám...

Naď: Kompletné čísla. Zo 61.905 otestovaných na Orave a Bardejove bolo 2225 infekčných

Z 61.905 otestovaných ľudí na ochorenie COVID-19 na Orave a v Bardejove bolo v piatok 2225 infekčných. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO)...

Čaputová: Čakajú nás dni zastavenia. Napriek rôznym názorom je potrebné rozhodnutia vlády rešpektovať

Napriek rôznym názorom na vyhlásené opatrenia je potrebné rozhodnutia vlády rešpektovať, lebo iba spoločný a koordinovaný postup je našou jedinou nádejou. Prezidentka...

Bardejov: V nemocnici zachytili osem zdravotných sestier pozitívnych na COVID-19

Situácia v súvislosti s výpadkom personálu v bardejovskej nemocnici sv. Jakuba je stále komplikovaná. Momentálne je podľa slov riaditeľa Mariána Petka 90 zamestnancov práceneschopných z hľadiska,...

VIDEO Premiér Matovič: Na Orave a v Bardejove odhalili zatiaľ 1506 infekčných ľudí

Počas prvého dňa pilotnej fázy testovania na ochorenie COVID-19 v okresoch na Orave a v Bardejove sa do 17.00 h zachytilo 1506...

VIDEO Minister Krajčí ocenil vysokú účasť na piatkovom testovaní

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) na základe piatkových výsledkov verí, že pretestovanie na ochorenie COVID-19 v okresoch na Orave a v Bardejove...

Pellegrini: Vláda nedala na výber. Buď pôjdeme na plošné testovanie, alebo musíme ostať desať dní doma bez príjmu

Opatrenia, príkazy a zákazy, ktoré vo štvrtok (22. 10.) prijala vláda, vzbudzujú mnohé otázky o tom, ako bude vyzerať náš život v...
Slovensko
Pozitívne vzorky 37,911 Úmrtí 134 Uzdravení 8,859 Infikovaných 28,918 Last updated: 24. októbra 2020 - 05:23 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky