utorok, 22 septembra, 2020
13.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Generálmajor vo vare: Zhabať neziskovkám lode. Sú to zločinci. Tu ľudia celý...

Generálmajor vo vare: Zhabať neziskovkám lode. Sú to zločinci. Tu ľudia celý život dreli, žijú z dôchodkov a sledujú, ako sa vyplácajú novoprichádzajúcim peniaze, ktoré im neprislúchajú!

Máme za sebou summit Trump – Putin, ktorý vzbudil často až hysterické reakcie. Myslím si, že každý normálny človek je rád, keď spolu Američania s Rusmi hovoria, a prial by si zmiernenie napätia medzi nimi. Ale určité kruhy v USA kričali na Trumpa ešte predtým, než sa s Putinom stretol – hovorilo sa o zrade, po stretnutí zase tí istí ľudia tvrdili, že Trump bol príliš mierny. Aj z Česka prišli slová, že sa americký prezident správal na tlačovej konferencii ako Putinov agent, obhajca a poradca. Prečo takáto reakcia?

Asi si chlapci pomýlili letopočty, nepíše sa rok, povedzme, 1962. Na druhej strane istým ľuďom nevyhovuje, aby došlo k nejakej minimálne neutralizácii vzťahov s Ruskom. Ďalším sú peniaze. Za všetkým hľadaj prachy. Isté kruhy by mohli prísť o svoje lukratívne kšefty, a tak je im každý prostriedok dobrý.

Aké sú to kruhy? Zbrojári?

Samozrejme. Kto iný. Obchod so zbraňami je najlukratívnejší a najproduktívnejší na tvorbu zisku.

Analytička Tereza Spencerová v rozhovore pre PL uviedla, že tá hystéria zo strany liberálov prichádza preto, že sa im rúca svet a majú strach, že sa tam obaja prezidenti skutočne na niečom dohodli…

Pokiaľ viem, tak žiadne komuniké z toho stretnutia nevydali, preto neviem, na čom sa dohodli. Takže ak oni vedia, na čom sa dohodli, tak sú to borci. Ale my vieme akurát to, že sa stretli.

No nebudú teraz nepriatelia Trumpa a tí, ktorí si neželajú zlepšovanie vzťahov s Ruskom, naopak ešte viac tlačiť na pílu, strašiť Ruskom, odhaľovať čoraz viac špiónov a tak ďalej… Teda rozohrávať vo svojej podstate riskantnú a nebezpečnú hru?

Je to jedna z možností. Tí ľudia – keď sa takto vyjadrujú – nemajú žiadne zábrany. Každý prostriedok na to, aby sa to zlomilo, je im dobrý. Bohužiaľ. Pozrite sa tu u nás, čo sa deje. Veď je to hrozné.

Čo máte konkrétne na mysli?

Neuznávajú sa výsledky volieb, šalie sa okolo prezidenta Zemana, okolo Babiša, okolo kadečoho. To nie je normálne. Za každú cenu sa snažia vyvolávať v spoločnosti atmosféru, ktorá s demokraciou nemá vôbec nič spoločné. Ak som demokrat, musím uznať, že som prehral, uznať status quo a podľa toho sa aj správať. A urobiť všetko pre to, aby som v budúcich voľbách zase vyhral ja. Ale takýto spôsob je trochu nešťastný.

Tak je jasné, že kto neuznáva výsledky demokratických volieb, ten žiadny demokrat nie je, aj keď má možno paradoxne demokracie plné ústa…

To predovšetkým. Ale je to demokracia len pre neho. Pre nás všetkých ostatných to demokracia nie je.

Možno narážate aj na dianie v parlamente a pred ním pri nedávnom vyslovovaní dôvery českej vláde…

Samozrejme.

Vrátim sa trochu k pôvodnej téme. Veľa sa hovorí o ovplyvňovaní amerických volieb Ruskom. Naozaj sú Rusi takí všemocní démoni, že ovplyvnia myslenie desiatok miliónov amerických voličov?

Ak je pravda to, čo sa objavilo, tak Putin sa vysmial týmto názorom a povedal Američanom: Akými prostriedkami si myslíte, že by som dokázal ovplyvniť mienku deväťdesiatich miliónov Američanov, ktorí Trumpa volili?

Nie je to strašenie Ruskom zo strany Západu taký úhybný manéver na odvrátenie pozornosti od tých problémov – napríklad s migráciou –, s ktorými si nevie rady?

Samozrejme. Všetko sú to zástupné problémy, ktoré majú odviesť pozornosť ľudí od skutočného problému, ktorý existuje. Čo je nelegálna migrácia. Na jednej strane sa vykrikuje stop migrácii namiesto toho, aby sa tým neziskovkám, čo tam lovia ľudí z mora, zhabali lode alebo sa im zakázalo opustiť prístavy. Všetko sú to len prázdne reči. Robí to dojem, že nikto to nemá záujem riešiť.

Politici už niekoľko rokov hovoria o dôležitosti boja s pašerákmi ľudí, ale títo takzvaní záchrancovia, ktorí čakajú na hranici líbyjských pobrežných vôd a potom vozia utečencov do Európy, nie sú takisto pašeráci ľudí? Nemalo by sa s nimi tak nakladať?

Sú to zločinci. S humanitou to nemá nič spoločné. Nie som odborník na námorné právo, ale domnievam sa, že ani námorné právo toto neobsahuje. Myslím vyťahovať ich z tých člnov. Topia sa? Netopia. Deje sa im niečo? Nedeje. Sú jednoducho v lodi a plávajú niekam. Prečo ich teda vyťahujú z gumového člna?

Nedalo by sa tomu zabrániť veľmi jednoducho tým, že by na hranici líbyjských pobrežných vôd hliadkovali policajné či vojenské lode, ktoré by donútili tieto člny, aby sa otočili späť tam, odkiaľ vyplávali?

Úplne najjednoduchšie by bolo zhabať tým neziskovkám lode. Bolo by po probléme, bolo by po pašerákoch. Pretože takto si z nás robia srandu. Keby bola skutočná vôľa, dávno by im tie lode zhabali. Pozrite sa ešte na jeden aspekt veci. Tu, ale aj inde v Únii ľudia celý život dreli, teraz žijú z dôchodku a dívajú sa, ako sa týmto prichádzajúcim vyplácajú peniaze, ktoré im vôbec neprislúchajú. Ako k tomu prídu ženy, ktoré celý život za predchádzajúceho režimu dreli za pár drobných v kravínoch a dnes sa im z tých peňazí vypočítavajú dôchodky? Navyše v päťdesiatke vás každý kopne do zadku a nemá o vás záujem. Ste pre neho starý a hotovo. Videl som to u svojej manželky. Päťdesiat, hotovo, dovidenia. Nikto si neuvedomuje, že takáto vec je smrtiaca. Keď si vezmete, koľko je dôchodcov a koľko je ľudí poberajúcich sociálne dávky, ktorí by ešte mohli pracovať a niečo tejto spoločnosti odviesť. Nie, oni musia byť na sociálnych dávkach pre takéto kraviny. A to budú tí mladí vykladať, že tí starí nestačia. Nech sa preberú. Aj oni budú starí. Proti veku nieto lieku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Kde investovala Pavlína Matovičová? Ekonóm Šebo: Arca Capital zastrešuje kopec firiem na rovnakej adrese. Treba rozpliesť, kto komu požičiaval

Premiér Matovič presúva škandál okolo investícií svojej manželky na expremiérov Pellegriniho a Fica. Matovič tvrdí, že ľudia, ktorí ho informovali o dianí v...

Držiteľ Nobelovej ceny za mier: Pandémia ohrozuje deti, môžu upadnúť do otroctva

Milióny detí môžu v dôsledku pandémie nového koronavírusu upadnúť do otroctva alebo sa stať obeťami obchodovania s ľuďmi, núteného manželstva či detskej...

Fico a Pellegrini sa ohradili voči tvrdeniam Matoviča ku kauze spoločnosti Arca

Predseda Smeru-SD Robert Fico a líder strany Hlas Peter Pellegrini sa ohradili voči tvrdeniam premiéra Igora Matoviča (OĽANO) v súvislosti s kauzou...

Šipoš: Na stretnutie Kollára s Haščákom sa budem pýtať na koaličnej rade

Na pondelkovej koaličnej rade by sa mali predstavitelia koalície pýtať predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) na jeho stretnutie so šéfom Penty...

Smer-SD: Matovičovu vládu charakterizuje amaterizmus a hanba

Neschopnosť, amaterizmus, neodbornosť a hanba charakterizujú prvý polrok vládnutia kabinetu premiéra Igora Matoviča (OĽANO) podľa opozičnej strany Smer-SD. Reakciu TASR poskytol hovorca...

Na ochorenie COVID-19 zomrel 69-ročný pacient v nemocnici v Prešove

Na ochorenie COVID-19 zomrel 69-ročný muž, ktorý bol hospitalizovaný vo fakultnej nemocnici v Prešove. Úmrtie na nový koronavírus potvrdili výsledky pitvy. Potvrdil...

Nový riaditeľ nemocnice v Poprade Hanušín požiadal o uvoľnenie z funkcie

Riaditeľ popradskej nemocnice Anton Hanušín požiadal o uvoľnenie z funkcie. Informoval o tom v pondelok minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) s tým,...
Slovensko
Pozitívne vzorky 6,756 Úmrtí 39 Uzdravení 3,571 Infikovaných 3,146 Last updated: 22. septembra 2020 - 05:53 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky