Kiska už niekoľko mesiacov vedie vlastnú politickú kampaň, vyjadril sa smerák Glváč

  0
  Martin Glváč (Autor: TASR)

  „Andrej Kiska už niekoľko mesiacov vedie vlastnú politickú kampaň, pričom úplne zabudol na výkon funkcie prezidenta SR, ako aj na vlastné zlyhania a porušovanie platných zákonov,“ píše vo svojom statuse Glváč.

  Podľa smeráka by prezident mal hodnotiť najprv seba, ak sa stavia do pozície opozície, a to vzdaním sa mandátu. Ako sa vyjadril, Kiska viackrát porušil Ústavu SR, napríklad nevymenovaním ústavných sudcov. „Svojimi vyjadreniami ako prezident očierňuje vlastný štát, robí tak hanbu Slovensku a zbytočne podnecuje nenávisť a agresivitu v spoločnosti,“ dodáva Glváč.

  Na sociálnej sieti poukázal na vyjadrenie Kisku na festivale Pohoda, kde vyzýval občanov Slovenska na prevzatie moci. Ako uvádza, v pondelok 6. augusta sa na brífingu navážal do nečinnosti generálnej prokuratúry, pričom z jeho vyjadrenia zostal prekvapený samotný generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Ten vo svojom vyhlásení následne uviedol, že si nemeckí vyšetrovatelia údajne pochvaľujú spoluprácu s našimi vyšetrovateľmi, pričom si vyprosil slová, ktorými mal prezident zneužiť kauzu.

  „Pán prezident by si mal namiesto politikárčenia nájsť čas a doštudovať si, že minister vnútra nič nevyšetruje, prezident vládu nezostavuje a člen vlády SR potrebuje dôveru NR SR a nie prezidenta. Možno potom, keď bude trošku zorientovaný, tak ho konečne príjme aj nejaký relevantný štátnik a nielen predstavitelia tretieho sektora, strartupov alebo vybraných menšinových komunít,“ uviedol na záver.

  Reprofoto: Facebook / Martin Glváč

  - Reklama -