piatok, 2 decembra, 2022
0.9 C
Bratislava
ÚvodArénaBývalý spolupracovník Václava Klausa: Ak cudzie služby ovplyvnili voľby v USA, činitelia...

Bývalý spolupracovník Václava Klausa: Ak cudzie služby ovplyvnili voľby v USA, činitelia bezpečnostných zložiek by sa mali zastreliť. A tí „liberáli“…

Niekdajšiemu spolupracovníkovi bývalého českého prezidenta Václava Klausa Ladislavovi Jaklovi sa zdá, že americká spoločnosť je natoľko rozdelená, že to pripomína vojnu.

„Amerika už nie je tou Amerikou čestných chlapáckych hrdinov, ale hyperkorektných metrosexuálov, ktorí si nemyslia, čo si myslia, ale to, čo si podľa nových spoločenských modelov majú myslieť. Stará Amerika však ešte úplne nevymrela a vzchopila sa na možno posledný pokus zastaviť celý ten ohromný experiment sociálneho inžinierstva,“ vyhlásil Jakl.

Reč bola aj o údajnom zasahovaní Ruska do amerických volieb. Ak k tomu naozaj došlo, tak by si podľa Jakla mali uvedomiť, že Trump nebol súčasťou štátnych štruktúr. Pri moci bol Barack Obama z Demokratickej strany. Práve tá teda nesie zodpovednosť za to, že sa Rusom teoreticky mohlo podariť voľby ovplyvniť. „Ak cudzie služby vtedy v Amerike vyčíňali a nejako významnejšie ovplyvňovali americké voľby, mali by tí činitelia amerických bezpečnostných zložiek namiesto kriku a obviňovania Trumpa otvoriť zásuvku svojho pracovného stola, vybrať pištoľ a streliť sa do hlavy,“ podotkol.

Donald J. Trump a Barack Obama

Donald J. Trump a Barack Obama  Zdroj: TASR

A ak ono ruské ovplyvňovanie volieb spočívalo v tom, že niekto uverejnil nie úplne čisté praktiky Hillary Clintonovej voči jej oponentom v Demokratickej strane, tak za to by mali Američania Putinovi poďakovať. Tak to vidí Jakl.

Zdôraznil tiež, že Trump vyhral demokratické voľby a treba to rešpektovať. Vo svete, bohužiaľ, žijú ľudia, ktorí si ctia demokraciu len vo chvíľach, keď všetko ide podľa nich. A ak sa veci vyvíjajú inak, začínajú títo ľudia kričať, že dochádza k pošliapavaniu hodnôt. „Mňa na tom nemrzí len to, že títo zvláštni ľudia tupia volebných víťazov a upierajú im ich víťazstvo. Oveľa horšie je to, že pľujú na významnú časť spoločnosti namiesto toho, aby pochopili, že tí, ktorí volili inak, na to mali nejaký zo svojho hľadiska racionálny dôvod,“ podotkol Jakl.

Tzv. liberáli by sa mali zamyslieť nad jednou vecou. Ak sa im nepáči, kto je zvolený za prezidenta alebo premiéra, sú schopní prísť s nejakým iným variantom ustanovenia vlády, ktorá by im vyhovovala viac? Nedemokratickým variantom, ktorý by spoločnosť doviedol k vyššiemu dobru? „Politické dejiny sú dejinami súboja dobra a slobody. V tomto boji stojím na strane slobody,“ zdôraznil Jakl.

Celý rozhovor nájdete na webe Playboy.cz.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -