sobota, 16 októbra, 2021
9.5 C
Bratislava
ÚvodArénaLe Penová oznámila, že do eurovolieb pôjde po boku Salviniho

Le Penová oznámila, že do eurovolieb pôjde po boku Salviniho

Le Penová to potvrdila v rozhovore pre francúzsku rozhlasovú stanicu Radio Classique, keď sa vyjadrila, že táto taktika má zaručiť “demokratické revolúcie národov” v Európe.

Francúzska europoslankyňa upozornila, že Salvini dobre pozná pozície RN, ktoré sú totožné s politickým smerovaním Ligy Severu, a dodala, že “uskutočníme, samozrejme, politickú kampaň v rovnakom duchu. Sme priateľsky voči sebe naklonení. Máme veľký rešpekt voči tomu, čo robí”.

Le Penová v rozhovore pre rádio uviedla, že “demokratické revolúcie” v Európe chce robiť so všetkými tými, ktorí zdieľajú rovnaké myšlienky, a spresnila, že silám krajnej pravice sa podarilo dostať sa k moci v Taliansku a Rakúsku.

“Naším cieľom nie je mať o jedného alebo dvoch europoslancov viac. Naším cieľom je vytvoriť väčšinovú koalíciu v Európskom parlamente a definitívne zastaviť šialený beh EÚ,” vysvetlila Le Penová. Priznala, že ona sama nebude volebnou líderkou svojej strany v eurovoľbách, ale povedie volebnú kampaň.

Týždenník Politico už koncom augusta upozornil na odhodlanie Le Penovej pridať sa k Salvinimu v jeho ťažení pred eurovoľbami, ktoré sa uskutočnia koncom mája 2019. Wallerand de Saint-Just, člen užšieho vedenia RN, pre Politico uviedol, že pred dvoma rokmi bol Salvini pre nich takmer “neznáme meno” a jeden z europoslancov, ktorí v EP z Le Penovou založili euroskeptickú politickú skupinu Európa slobody a národov (ENF). Avšak jeho volebný úspech v Taliansku jasne naznačil, že aj krajná pravica “môže vládnuť, preberať iniciatívu a byť úspešná”.
 

“Naše myšlienky môžu zvíťaziť. Dôkazom toho je Taliansko,” upozornil Politico na slová hovorcu RN Laurenta Jacobelliho. 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 06:41 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img