utorok, 15 júna, 2021
15.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Slávna loď Aquarius znovu naložila Afričanov. Choďte s nimi, kam chcete, ale...

Slávna loď Aquarius znovu naložila Afričanov. Choďte s nimi, kam chcete, ale do Talianska nie, odkázal na rovinu Salvini

Pri pobreží Líbye bolo zachránených ďalších 11 migrantov či utečencov. Vylovila ich vo svete dobre známa loď Aquarius, ktorá 19 dní kotvila v prístave Marseille. Teraz znovu pracuje na plné obrátky, čo dokazuje aj video umiestnené na sociálnej sieti Twitter.

 

 

Loď prevádzkujú spoločne organizácie SOS Mediterranee a Lekári bez hraníc. Loď teraz nesie názov Aquarius 2 a plaví sa pod vlajkou Panamy. Otázkou je, či sa im podarí vylovených ľudí niekam umiestniť. Posádka informovala úrady na Malte v ďalších krajinách, ale odpovedí sa nedočkala. Zareagovali iba talianske úrady. Nechceli však osoby z člnu prijať na svoje územie. Oznámili iba to, že sa spoja s líbyjskými úradmi. Taliansky minister vnútra Matteo Salvini dal jasne najavo, že talianske prístavy zostanú uzatvorené. „Povedal som to už raz a zopakujem to znovu: Choďte si, kam chcete, ale nie do Talianska,“ napísal na sociálnej sieti Facebook.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,038 Úmrtí 12,441 Uzdravení 377,280 Infikovaných 1,317 Last updated: 15. júna 2021 - 07:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -