streda, 20 októbra, 2021
9.8 C
Bratislava
ÚvodArénaVraždu Kuciaka si objednal Kočner. Tvrdiť to má jeden z obvinených. Politici...

Vraždu Kuciaka si objednal Kočner. Tvrdiť to má jeden z obvinených. Politici reagujú

Obvinený podnikateľ z Komárna Zoltán Andruskó vypovedal, že vraždu novinára Jána Kuciaka si objednal kontroverzný podnikateľ Marian Kočner. Denníku N to potvrdili zdroje z prostredia vyšetrovania.

Lívia Kňažíková, obhajkyňa Zoltána Andruskóa, údajného spotredkovateľa vraždy Jána Kuciaka, pre TV Markíza uviedla, že jej klient spolupracuje s vyšetrovacím tímom. Potvrdila aj medializované informácie, že Andruskó označil za objednávateľa vraždy Mariána Kočnera.

O tom, v akom vzťahu bol Zoltán Andruskó s Alenou Zsuzsovou, ktorú polícia zatiaľ označuje za objednávateľku vraždy, vraj nevie. Advokátka tiež potvrdila, že netuší, za čo jej klient dlhoval peniaze podnikateľke z Komárna.

Kočnera následne v utorok eskortovali z bratislavského Justičného paláca do väznice v Leopoldove. Andruskó je zatiaľ jediný, ktorý svedčí a spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Podnikateľ Marián Kočner z objednávky vraždy obvinený zatiaľ nie je. Polícia teraz zbiera ďalšie dôkazy proti nemu. Andruskó vo svojej výpovedi uviedol, že to, že si vraždu objednal Kočner, mu povedala Alena Zsuzsová, ktorá sa s objednávkou obrátila naňho. Vraždu mal vykonať Tomáš Szabó a doviezť na miesto ho mal Miroslav Marček.

Rajtár pripomína slová Kaliňáka

K celej situácii sa vyjadrili aj opoziční poslanci. Jozef Rajtár z najsilnejšej opozičnej strane SaS sa odvoláva na svoj inštinkt.

„Môj inštinkt, že Kočner je obrovské nebezpečenstvo pre spoločnosť, sa ukazuje správnym. Som rád, že som svojimi trestnými oznámeniami prispel k jeho vzatiu do basy! Ďakujem ľuďom, čo v tejto snahe pomáhali,“ napísal na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/ Jozef Rajtár

Zároveň pripomenul aj výrok bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka. „Robert Kaliňák keď sa Kočner vyhrážal Jánovi Kuciakovi: „Ktoré vyhrážky máte na mysli? Ja mám z toho vyjadrenia skôr pocit, že sa chce zaradiť ako ďalší novinár do vášho denníka. To je to, čo vy robíte, hľadanie špiny.“

Zdroj: Facebook/ Jozef Rajtár

Grendel: Kočner bol doteraz najväčší frajer

Podľa Gábora Grendela z poslaneckého klubu OĽaNO sú len dve možnosti vysvetľujúce výpoveď obvineného. „1. Hovorí pravdu – v nádeji, že vyviazne s miernejším trestom ako doživotie 2. Klame – čím svoju situáciu ešte viac zhoršuje, lebo sa dopúšťa ďalšieho trestného činu, krivého obvinenia. Ktorá možnosť je pravdepodobnejšia, si každý domyslí.“

„Marián Kočner bol doteraz najväčší frajer v tomto štáte. Ovládal bývalého generálneho prokurátora Trnku, ovládal niektorých vyšetrovateľov NAKA, pomáhal Smeru diskreditovať opozičných politikov (Kollára, Sulíka, Lipšica atď.). Ak sa táto verzia potvrdí, pre Roberta Fica to bude horšia alternatíva, ako keby si vraždu Jána Kuciaka objednali Vadalovci. Pretože sa konečne začne hovoriť o tom, kto v tomto štáte pomohol uveriť tomuto človeku, že je polobohom. A z toho môže viacerým Ficovým priateľom zabehnúť,“ dodal Grendel.

Štefanec:  Kaliňák sa Kuciakovi posmieval

Viaceré fakty súvisiace s osobou Mariána Kočnera pripomenul aj europoslanec Ivan Štefanec. „5.9. 2017 Marián Kočner sa telefonicky vyhráža Jánovi Kuciakovi.  6.9. 2017 minister Kaliňák to sarkasticky zľahčuje. Ján Kuciak podáva na Kočnera trestné oznámenie. 20. 10. 2017 ani po 44 dňoch sa Polícia trestným oznámením nezaoberá a Kočnera nevypočuje december 2017 Kočner v diskusii s P. Tóthom opät spomína Kuciaka.21.2. 2018 sú Ján Kuciak a Martina Kušnírová zavraždení.“

„Kaliňákom vedená polícia si nesplnila svoju základnú povinnosť a ani sa nesnažila ochrániť mladého novinára pred vyhrážkami milionára z mafiánskych zoznamov. Naopak, Kaliňák sa Kuciakovi ešte posmieval. Na toto si spomeňme, keď budeme nabudúce počúvať výlevy poslanca Fica o štátnom prevrate. Pretože rozvrat štátu je to, čo tu od roku 2006 robí strana Smer, jej sponzori a spojenci!“ uzavrel europoslanec.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 20. októbra 2021 - 02:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img