piatok, 24 septembra, 2021
17.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPresun národnostných divadiel môže byť vnímaný ako precedens, hovoria bugárovci

Presun národnostných divadiel môže byť vnímaný ako precedens, hovoria bugárovci

“Kultúru národnostných menšín však považujeme za otázku celospoločenského významu, a preto vidíme úlohu štátu v tejto oblasti ako elementárnu a mimoriadne dôležitú,” doplnila s tým, že strana vníma postoj dotknutých strán, a to aj koaličných partnerov, aj vedúcich predstaviteľov vyšších územných celkov. Strana podľa nej naďalej rokuje a hľadá riešenia, ktoré dokážu ponúknuť záruku spoločenského a finančného uznania národnostných umeleckých telies.

Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) upozornil, že legislatívny návrh skupiny poslancov strany Most-Híd, aby národnostné divadlá prešli zo zriaďovateľskej pôsobnosti VÚC do pôsobnosti Ministerstva kultúry (MK) SR, by mohol vyvolať protinávrh na zníženie príjmu z podielových daní pre krajské samosprávy. Za lepšie riešenie ako otvárať otázku zmeny zriaďovateľa považuje dohodu o finančnej pomoci štátu pre národnostné divadlá a ich nadregionálnu pôsobnosť. Pellegrini v tejto súvislosti pripomenul, že výnos z podielových daní majú samosprávy použiť na financovanie svojich kompetencií, vrátane oblasti kultúry.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 406,760 +829 Dnes Úmrtí 12,594 +2 Dnes Uzdravení 385,167 Infikovaných 8,999 Last updated: 24. septembra 2021 - 11:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -