piatok, 26 februára, 2021
14.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Nový predseda parlamentu? Dankov favorit na jeho nástupcu prehovoril

Nový predseda parlamentu? Dankov favorit na jeho nástupcu prehovoril

„Ak si ľudia na Slovensku zvolia vládu Matovič, Sulík, Kollár, tak ja už budem radšej v politickom dôchodku,” vyhlásil predseda SNS v rozhovore pre Plus JEDEN DEŃ.

Priznal tiež, že uvažuje aj nad koncom na poste šéfa NR SR. „Chcem sa viac priblížiť ľuďom a pred voľbami ešte raz obehať regióny a požiadať ľudí v parlamentných voľbách o silnejší mandát. Na to musím mať čas. V tejto funkcii na to čas nie je,” vysvetlil.

Dankovou ambíciou je uspieť so SNS „tak, ako sa SNS v histórii nepodarilo”. „Chcem dostať SNS k väčšej politickej sile a nevylučujem aj to, že svoje miesto v nejakom blízkom období ponúknem,” uviedol. Post predsedu NR SR by podľa vlastných slov prenechal Bernaťákovi. „A ja sa skúsim ako predseda SNS viac venovať programu, regiónom,” doplnil. Viac sme o tom písali TU.

Bernaťák si Dankovu dôveru váži, ale…

Tibor Bernaťák, ktorý je v súčasnosti predsedom poslaneckého klubu SNS, reagoval na Dankove slová s tým, že si váži dôveru predsedu parlamentu, ale nikdy nad touto funkciou neuvažoval. „Myslím si, že Andrej Danko by mal aj naďalej zastávať funkciu predsedu NR SR,“ reagoval pre Parlamentné Listy.

Tibor Bernaťák Autor: Dominik Foldes

Podľa Bernaťáka nie je Danko v ľahkej situácii. „Viem, že je predmetom neskutočných útokov na jeho súkromie, rodinu a deti. Ja, kolegovia poslanci zo SNS a aj ďalší členovia strany budeme o tom s Andrejom Dankom hovoriť. Jednoznačne chceme, aby naďalej ostal predsedom parlamentu,“ uzavrel Bernaťák.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 303,420 +2,645 Dnes Úmrtí 6,966 +107 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 41,154 Last updated: 26. februára 2021 - 19:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky