piatok, 24 septembra, 2021
16.5 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Štefanec kritizuje SNS za samostatný odvod pre obchody

VIDEO Štefanec kritizuje SNS za samostatný odvod pre obchody

Podľa Štefanca si vláda napriek dobrej ekonomickej situácii neustále vymýšľa nezmysly, ktorými vydiera občanov. Ako príklad uviedol posledný návrh zákona z dielne SNS o zavedení dodatkového odvodu pre obchodné reťazce – 2,5 percenta z ich čistého zisku. „Tieto peniaze by išli do istého špeciálneho fondu, odkiaľ by vláda prerozdeľovala peniaze svojim kamarátom. Takýto nezmysel môžu vymyslieť len smeráci a snsáci. To je presne ich štýl – obrať ľudí na daniach a odvodoch, ktoré potom môžu prerozdeľovať,“ kritizuje europoslanec.

Dodáva, že daný návrh spôsobí ďalšie zvyšovanie cien potravín, nesúhlasí však s tvrdením a odôvodnením národniarov, že týmto spôsobom chcú podporiť slovenské výrobky, pričom na to doplatí každá slovenská rodina. „Priemerná päťčlenná rodina zaplatí na tejto Dankovej dani 100 eur ročne. Budú sa skladať všetci občania a táto rodina zaplatí stovku štátu, ktorú národniari a smeráci aj tak prehajdákajú. Takéto nápady treba odmietnuť a hovoriť, aké škodlivé následky má politika Smeru a celej vládnej koalície,“ uzatvára.

O danom návrhu sa bude rokovať na 35. schôdzi NR SR, ktorá sa začala v utorok 16. októbra. Viacerí odborníci nad ním dvíhajú prst, že daný odvod ako taký poškodí nielen slovenské domácnosti, ale pre podnikateľov to bude znamenať vyššiu byrokratickú záťaž. Viac sme o tom písali TU.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 Úmrtí 12,592 Uzdravení 384,790 Infikovaných 8,549 Last updated: 24. septembra 2021 - 07:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -